Łożyska walcowe jednorzędowe

Jest 1688 produktów.

Od wielu lat dostarczamy profesjonalne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Mając na uwadze jakość oraz wymagający proces eksploatacji łożysk walcowych jednorzędowych, jak również wielu innych części wyposażenia, współpracujemy tylko z najlepszymi producentami, którzy zyskują sympatię na rynku specjalistycznym, wykorzystując potencjał wysokiej jakości materiałów. Niewielkie elementy, których dystrybucją się zajmujemy, mają istotne znaczenie w procesie prawidłowego funkcjonowania na przykład maszyny czy pojazdu.

Wyświetlanie 1 - 24 z 1688 produktów

Co warto wiedzieć na temat łożysk walcowych jednorzędowych?

Łożyska walcowe mają za zadanie przenosić większe obciążenie promieniowe, co pozwala zachować lepsze warunki jazdy. Wydajność i jakość to dla nas priorytet, dlatego oferujemy wyłącznie fabrycznie nowe rozwiązania objęte gwarancją, dzięki czemu nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie. Łożyska walcowe jednorzędowe występują w naszej ofercie w wielu rozmiarach. W przypadku tak niewielkich części, które mają istotny wpływ na jakość pracy i bezpieczeństwo, w procesie produkcji ważny jest każdy milimetr, dlatego działania te odbywają się pod ścisłą kontrolą, a do dystrybucji trafiają elementy spełniające wymagające normy. Ogólnie przyjęte najwyższe standardy pozwalają na dopuszczenie do sprzedaży wyłącznie precyzyjnie wykonane produkty. Łożyska walcowe należą do grupy łożysk wałeczkowych tłoczonych, a ich nadrzędnym celem jest przenoszenie obciążeń. Odpowiednie parametry umożliwiają pracę w znacznie bardziej wymagających warunkach niż w przypadku łożysk kulkowych, które mimo podobnych rozmiarów nie są w stanie wytrzymać zwiększonego obciążenia. Z uwagi na pracę w wymagających warunkach do ich produkcji wybierane są najlepsze materiały o ponadprzeciętnych właściwościach.

Jak zbudowane są łożyska walcowe jednorzędowe?

Dość duża wrażliwość łożysk walcowych jednorzędowych wynika z ich budowy i zarazem finalnego zastosowania elementów. Konstrukcja została zaprojektowana z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na uwagę zasługuje sposób połączenia poszczególnych części. Rozłączna konstrukcja umożliwia oddzielenie ich od siebie. Skład tworzą pierścień zewnętrzny i wewnętrzny, koszyk i wałeczki. Właściwie zaprojektowana geometria łożysk ma istotne znaczenie w procesie ich użytkowania - wówczas wałeczki gwarantują równomierne i precyzyjne naprężenie w ich miejscu styku z bieżnią. Dodatkowo, odpowiednio dopasowany proces obróbki łożysk odgrywa istotna rolę w procesie eksploatacji, kiedy to ważna jest optymalna warstwa smarująca.

Rodzaje łożysk walcowych jednorzędowych

W naszej ofercie stawiamy na różnorodność, dzięki czemu każdy ma możliwość zakupu rozwiązania precyzyjnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zazwyczaj punktem wyjścia do podziału łożysk walcowych są ich możliwości mierzone w czasie przenoszenia sił osiowych. W obrębie podstawowej kwalifikacji wyróżnić można łożyska walcowe jednorzędowe, które dzielą się na jeszcze bardziej szczegółowy podział. W naszej ofercie mamy zarówno wersję z koszyczkiem, jak i z pełną ilością wałeczków. Klienci wykorzystują ich potencjał w przemyśle, motoryzacji i wielu innych sektorach. Najwyższe standardy oraz perfekcyjna jakość wykonania to gwarancja dobrej sztywności i doskonałej nośności.

Informacja