Łożyska liniowe - prowadnice szynowe

Jest 43 produktów.

Nasza hurtownia oferuje najwyższej jakości łożyska liniowe i prowadnice szynowe. Oba produkty posiada w asortymencie również nasz sklep internetowy. Sprzedaż online, którą prowadzimy to wysoka jakość i korzystne ceny. Proponowane przez nas akcesoria, podzespoły, osprzęty idealnie sprawdzą się w każdych warunkach.

Łożyska liniowe występują w wersjach: otwartej, zamkniętej, regulowanej oraz z kołnierzem. Najczęściej pełnią funkcję małych elementów, które umożliwiają bardziej dokładną regulację poszczególnych maszyn i składających się na nie podzespołów. Ponadto urządzenie może być sterowane z większą dokładnością. Obróbka wykonywana jest wówczas precyzyjnie. Walorem zastosowania łożysk jest niewątpliwie ich niska cena. Stanowią tańszy zamiennik śrub i nakrętek różnego rodzaju. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również fakt, że praca z łożyskami tego rodzaju przebiega szybciej, a same elementy wyróżniają się większymi możliwościami.

Prowadnice szynowe są natomiast wykorzystywane są natomiast do precyzyjnego, pozbawionego tarć ruchu występującego w pozycjonowaniu liniowym. Podczas użytkowania prowadnic uzyskuje się możliwe staje się manualne pozycjonowanie oraz płynne i komfortowe działanie maszyny. Tarcie jest wówczas niewielkie. Dzięki dostosowaniu elementu do transportu dużych obciążeń, prowadnice tego rodzaju sprawdzają się w praktycznie w każdym rozwiązaniu. Spełnia przy tym wszystkie wymagania w zakresie konstrukcyjnym. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas produkty ułatwią Państwu pracę.

Wyświetlanie 1 - 24 z 43 produktów

Prowadnice szynowe

Prowadnice szynowe zwane są również prowadnicami liniowymi. Jest to produkt, który zyskał spore uznanie wśród specjalistów oraz pracowników przemysłu produkcyjnego za sprawą precyzji, jaką pozwala uzyskać. Prowadnice liniowe zbudowane są z szyny profilowanej połączonej z wózkami tocznymi. Warto podkreślić, że wózek toczny został zabezpieczony przed wszelkimi zanieczyszczeniami. W tym celu wykorzystano specjalnie dopasowane uszczelki i zaślepki, które w ten sposób go ochraniają. Rozwiązanie to sprawia, że ruch jest precyzyjny i pozbawiony tarć ruchu, pojawiających się w czasie pozycjonowania liniowego. Ten produkt i znacznie więcej oferujemy w sklepie internetowym Rombor. Naszym celem jest Państwa zadowolenie i najwyższa jakość obsługi, na którą kładziemy nacisk przy każdej okazji. Stawiamy także na wysoką jakość dostępnego asortyment. Dlatego jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas poszukiwany przez siebie towar.

Charakterystyka prowadnic szynowych

Podstawową, jednocześnie najważniejszą zaletą proponowanych Państwu prowadnic szynowych jest ich niezwykle dokładne przemieszczanie się. Ich budowa nie jest skomplikowana, jednak cechuje je również wysoka żywotność. Chcąc długo użytkować prowadnice szynowe zaleca się je w odpowiedni sposób serwisować, a także zapewnić właściwą ilość smarowania. Dobrze jest również kontrolować stan wspomnianych uszczelek i zaślepek, aby wózek toczny nie uległ zabrudzeniu. Należy nadmienić, że prowadnice szynowe to nie tylko wysoka precyzja ruchu, jego płynność ale i łatwy montaż. Do pozostałych zalet można zaliczyć przede wszystkim: wymienność części, łatwą obsługę oraz serwis, kompaktowość, dokładność i dużą, zarazem odpowiednią sztywność. Warto podkreślić jeszcze jedną funkcję, że prowadnice te charakteryzuje nadspodziewanie wysoka obciążalność w dwóch kierunkach - w poziomie, jak i w pionie. Na koniec tak zwana “wisienka na torcie”, czyli niespodziewana energooszczędność mechanizmów.

Wykorzystanie prowadnic liniowych

Zastosowań prowadnic szynowych jest sporo, gdyż coraz częściej zależy nam na wysokiej precyzji, dokładności i płynności ruchu. To główne zalety tego produktu! Wspomniane prowadnice wykorzystuje się w licznym sprzęcie technicznym, takim jak: drukarki 3D, w obrabiarkach czy w wypalarkach. Coraz częściej znajdują także zastosowanie w przemyśle produkcyjnym, zwłaszcza przy automatyzacji produkcji oraz automatach spawalniczych czy w maszynach pakujących. Dzięki użytkowaniu prowadnic szynowych technika transportowa przyspieszyła, jeśli chodzi o jej rozwój. Nasz sklep internetowy dysponuje wieloma znanymi i cenionymi markami, które produkują prowadnice szynowe. Wśród nich można wymienić: HIWIN, INA, NSK, NTN, REXROTH, THK i pozostałe. Dostępne są one w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy z naszych klientów znajdzie właściwy produkt dla siebie. Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Zapraszamy do kontaktu, również w przypadku pytań - nasi doradcy są do dyspozycji.