Łożyska ślizgowe przegubowe

Jest 587 produktów.

Łożyska ślizgowe przegubowe składa się z pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego. Pasowanie luźne elementów zwykle wymusza dodatkowe smarowanie, lecz istniejąca obecnie technika umożliwia też uzyskanie bezobsługowych łożysk ślizgowych, które go nie wymagają.

W łożyskach tego rodzaju duży wpływ mają materiały zastosowane do produkcji poszczególnych pierścieni. Para ślizgowa stal-stal to podstawowa odmiana konstrukcyjna. Mogą przenosić duże obciążenia, lecz nie mogą pracować w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Z zasady wymagają smarowania. Typy z parami ślizgowymi stal-brąz nie mogą przenosić tak dużych obciążeń, lecz są bardziej odporne na zanieczyszczenia i niedobór środka smarnego. Również wymagają smarowania od czasu do czasu. Para stal-brąz spiekany z PTFE lub stal-PTFE z zasady są bezobsługowe, lecz nie lubią obciążeń zmiennych oraz udarowych.

Łożyska ślizgowe przegubowe często wchodzą w skład łożysk oczkowych, które mają postać głowicy (z zabudowanym weń łożyskiem ślizgowym przegubowym) z przymocowanym trzpieniem. Drugi koniec trzepienia jest zwykle nagwintowany, tak że całość tworzy gotowe do zamontowania części. Niewielkie wymiary i zdolność do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych jest powodem umieszczania akurat łożysk ślizgowych w głowicy łożysk oczkowych.

Sklep internetowy Rombor oferuje przystępne ceny na przegubowe łożyska ślizgowe. Nasz serwis umożliwia wygodne zakupy online, ale zapraszamy też do wizyty osobistej w naszych punktach sprzedażowych w Częstochowie, Pajęcznie lub Kłobucku. Nasi fachowcy doradzą i pomogą dobrać sprzęt dostosowanych do potrzeb klienta.

Wyświetlanie 1 - 24 z 587 produktów