Łożyska ślizgowe przegubowe

Jest 621 produktów.

Łożyska ślizgowe przegubowe składa się z pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego. Pasowanie luźne elementów zwykle wymusza dodatkowe smarowanie, lecz istniejąca obecnie technika umożliwia też uzyskanie bezobsługowych łożysk ślizgowych, które go nie wymagają.

W łożyskach tego rodzaju duży wpływ mają materiały zastosowane do produkcji poszczególnych pierścieni. Para ślizgowa stal-stal to podstawowa odmiana konstrukcyjna. Mogą przenosić duże obciążenia, lecz nie mogą pracować w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Z zasady wymagają smarowania. Typy z parami ślizgowymi stal-brąz nie mogą przenosić tak dużych obciążeń, lecz są bardziej odporne na zanieczyszczenia i niedobór środka smarnego. Również wymagają smarowania od czasu do czasu. Para stal-brąz spiekany z PTFE lub stal-PTFE z zasady są bezobsługowe, lecz nie lubią obciążeń zmiennych oraz udarowych.

Łożyska ślizgowe przegubowe często wchodzą w skład łożysk oczkowych, które mają postać głowicy (z zabudowanym weń łożyskiem ślizgowym przegubowym) z przymocowanym trzpieniem. Drugi koniec trzepienia jest zwykle nagwintowany, tak że całość tworzy gotowe do zamontowania części. Niewielkie wymiary i zdolność do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych jest powodem umieszczania akurat łożysk ślizgowych w głowicy łożysk oczkowych.

Sklep internetowy Rombor oferuje przystępne ceny na przegubowe łożyska ślizgowe. Nasz serwis umożliwia wygodne zakupy online, ale zapraszamy też do wizyty osobistej w naszych punktach sprzedażowych w Częstochowie, Pajęcznie lub Kłobucku. Nasi fachowcy doradzą i pomogą dobrać sprzęt dostosowanych do potrzeb klienta.

Wyświetlanie 1 - 24 z 621 produktów

Łożyska ślizgowe przegubowe

Łożyska ślizgowe przegubowe należą do elementów, których pierścienie posiadają kuliste powierzchnie ślizgowe. Przeznaczone są one do przenoszenia dużych obciążeń na powierzchniach ślizgowych, z zachowaniem niezbyt szybkich ruchów oscylacyjnych i zmiennych obciążeń. Łożyska zostały wykonane w sposób, który ma zapewniać jak najmniejsze wycieranie się współpracujących powierzchni. Takie działanie ma mieć miejsce nawet w przypadku bardzo słabego smarowania. Powierzchnie ślizgowe pierścieni zostają poddane specjalnej obróbce wykańczającej. Ma ona na celu zapewnienie małych oporów tarcia i bardzo dużą odporność na ścieranie i zatarcia. W przypadku łożysk, które pracują w warunkach znacznych obciążeń stałych lub przy jednostronnym kierunku obciążenia, wykonywane są specjalne otwory i rowki w pierścieniach łożyska, które umożliwiają przeprowadzanie okresowego dosmarowywania, w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zastosowanie łożysk ślizgowych

Łożysko ślizgowe należy do jednego z podstawowych elementów układu mechanicznego. Nie posiada ono części pośredniczących, które są ruchome. W łożysku ślizgowym występuje jednak jeden element obrotowy. Elementem tym, jest cylindryczna panewka ze swobodnym poruszaniem. Zastosowanie tego typu elementów może być bardzo różnorodne. Z pewnością przyda się we wszelkiego rodzaju niewielkich konstrukcjach, gdzie nie występuje duże obciążenie. Sprawdzi się w sytuacjach wymagających zachowania szczególnej precyzji. Zastosować można je także w momencie konieczności zastosowania cichobieżności oraz w przypadku zwiększonej prędkości obrotowej. Idealnie sprawdzi się również w momencie pojawienia się konieczności wygłuszania drgań wały i przy przenoszeniu ciężarów.

Ważne odpowiednie smarowanie

W przypadku takich elementów, jak łożyska ślizgowe przegubowe, ważny element stanowi odpowiednie smarowanie. Smary wykazują działanie chłodzące w miejscu gdzie zachodzi tarcie. W rezultacie wpływa to w bardzo korzystny sposób na wszystkie elementy pracujące. Regularne stosowanie odpowiedniego smaru może wyciszać pracę oraz obniżać temperaturę pracy łożysk. Minimalizowane są również koszty eksploatacji urządzeń i wydłużona zostaje żywotność działania całego układu. Smarowania nie będą wymagały jedynie łożyska, które wykonane zostały z tworzyw sztucznych. W przeciwnym przypadku należy dokładnie zadbać o ten element.

Łożyska z Rombor

Znajdujące się w ofercie sklepu internetowego Rombor - łożyska ślizgowe przegubowe, to elementy, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz przystępną ceną. Odpowiednio wysoka klasa oferowanych przez nas podzespołów sprawia, że elementy dostępne w naszym asortymencie, spotykają się z uznaniem naszych klientów. Z naszych produktów korzystają profesjonaliści. Jesteśmy jednak otwarci na każdego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi doradcy bardzo chętnie udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji oraz doradzą w dokonaniu optymalnego wyboru.