Kleje anaerobowe

Jest 70 produktów.

Klej anaerobowy do gwintów to produkt wykorzystywany, jak można się łatwo domyślić, w celu szybkiego i efektywnego łączenia ze sobą poszczególnych elementów – najczęściej metalowych. Stosowany jest on powszechnie na całym świecie w różnych dziedzinach przemysłu, wśród których jedną z najczęściej wymienianych jest hydraulika. Już teraz klej anaerobowy w różnych wersjach można natomiast nabyć w sklepie Rombor, oferującym swoim klientom wyroby takich producentów, jak CX, EMCCO czy LOXEAL w dużej ilości i atrakcyjnej cenie.

Wyświetlanie 1 - 24 z 70 produktów

Kleje powstałe z myślą o łatwym i szybkim mocowaniu gwintów

Łączenie poszczególnych elementów konstrukcji przy zastosowaniu kleju anaerobowego odbywa się poprzez jego zetknięcie z metalem i przy jednoczesnym niewystępowaniu powietrza. Jego wykorzystywanie w celu scalenia wybranych fragmentów mechanizmu pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć koszty produkcji, a także zdecydowanie zwiększyć poziom wydajności działania sprzętu. Ciekła konsystencja kleju anaerobowego do gwintów sprawia, że rozpoczyna on swoje działanie bardzo szybko, bo już w chwili odcięcia dostępu tlenu, do czego dochodzi przy łączeniu dwóch powierzchni. Oznacza to, że np. łączenie nakrętki oraz śruby przebiega wyjątkowo sprawnie, ponieważ nałożona na gwint niewielka ilość preparatu uszczelnia wolną przestrzeń pomiędzy tymi dwoma elementami, a brak tlenu doprowadza do utwardzenia kleju.

Kleje anaerobowe dostępne w kilku kolorach

W Rombor korzystający z dostępnej oferty klienci znaleźć mogą kleje anaerobowe do gwintów, które różnią się między sobą m.in. pod względem pojemności tuby. Niejednolity jest również czas ich zasychania. Obecnie oferujemy m.in. preparaty wymagające od 3 do nawet 72 godzin, by uległy całkowitemu utwardzeniu. Kleje anaerobowe od wspomnianych wcześniej producentów występują w kilku kolorach (m.in. brązowym, zielonym oraz różowym), dzięki czemu ich zastosowanie w celu połączenie poszczególnych elementów konstrukcji pozwala uniknąć powstawania plam o innej barwie, co mogłoby wyraźnie zmniejszyć ogólny poziom estetyki danego mechanizmu.

W jakich temperaturach kleje anaerobowe zachowują swoje właściwości?

Różnorodność klejów anaerobowych do gwintów, których dystrybucję prowadzimy, dotyczy także ich zastosowania. Osoby korzystające z usług Rombor bez problemu znajdą w niej preparaty wykorzystywane przy połączeniach kołnierzowych słabych, zabezpieczaniu gwintów średnich, mocowaniach współosiowych mocnych oraz wielu innych. Należy także w tym miejscu wspomnieć, że każda z proponowanych substancji przeznaczona jest do stosowania jej w określonym przedziale temperaturowym. Oznacza to, że np. klej anaerobowy powstały z myślą o wykorzystywaniu go w maszynach, we wnętrzu których może powstawać temperatura pomiędzy -50 a +150 stopni Celsjusza, najpewniej utraci swoje właściwości łączące w innych warunkach. Przed dokonaniem zakupu warto więc wziąć to pod uwagę lub skorzystać z naszej pomocy w celu dobrania produktu adekwatnego do potrzeb.

Informacja