Kleje cyjanoakrylowe

Jest 19 produktów.

 
Jeśli szukasz kleju do szybkiego łączenia niewielkich powierzchni - wybierz kleje cyjanoakrylowe. Ze względu na swoje właściwości zyskały one ogromną popularność w różnych gałęziach przemysłu, wśród hobbystów oraz w codzienności gospodarstw domowych. Ich główną cechą jest wytrzymałość oraz szybkie utwardzanie (od kilku do kilkunastu sekund). Stosuje się je do klejenia małych szczelin lub niewielkich powierzchni (do 1cm2). Kleje są wytwarzane bez użycia rozpuszczalników.

Kleje cyjanoakrylowe należą do grupy klejów jednoskładnikowych. Są wytwarzane z żywicy polimerowej rozpuszczonej w monomerze. Po kontakcie z powierzchnią pobierają wilgoć z powietrza, która uruchamia proces polimeryzacji. W efekcie klej tworzy wytrzymałą strukturę. Klej należy nanieść na jedną z łączonych powierzchni. Łączenie należy przeprowadzić bezzwłocznie, ze względu na krótki czas przydatności kleju. Stykanie należy wykonywać ostrożnie, ze względu na brak możliwości jego poprawy. Klej cyjanoakrylowy znalazł powszechne zastosowanie ze względu na jego uniwersalność - można go stosować praktycznie do każdej powierzchni. Ponadto klej jest transparentny - po wyschnięciu jest praktycznie niewidoczny. Kleje tego typu ze względu na swoją uniwersalność oraz wydajność posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Nasz sklep internetowy oferuje kleje cyjanoakrylowe o różnych właściwościach, na przykład odporne na skrajne temperatury lub przeznaczone do wrażliwych tworzyw. Zachęcamy do zakupów online ze względu na atrakcyjne ceny.

Wyświetlanie 1 - 19 z 19 produktów

Kleje cyjanoakrylowe stanowią szczególną grupę preparatów o właściwościach wiążących, charakteryzują się brakiem w składzie jakichkolwiek substancji rozpuszczających, a także przeźroczystą – w znacznej większości przypadków – barwą. Ich konsystencja nie jest jednolita, ponieważ na rynku bez problemu można nabyć kleje o konsystencji cieczy, jak i gęstej masy. Jeśli zaś chodzi o zastosowanie proponowanych wyrobów, należy stwierdzić, że najczęściej jest nimi wypełnianie niewielkich szczelin – o maksymalnej głębokości na poziomie 0,15 milimetrów.

Najważniejsze cechy klejów cyjanoakrylowych dostępnych w sklepie Rombor

Klej cyjanoakrylowy „kropelka” oraz wszystkie pozostałe, możliwe do nabycia w Rombor, mają wiele zalet, lecz bez wątpienia tą najważniejszą jest fakt, iż po ich zastosowaniu ulegają wysychaniu w błyskawicznym czasie. Dzieje się tak, ponieważ istotną rolę w procesie tym odgrywają poziom wilgotności powietrza oraz klejonej powierzchni. Eksperci twierdzą, że interesujące nas w tym miejscu preparaty najlepsze właściwości wiążące przejawiają w temperaturze pokojowej, a także wilgotności powietrza na poziomie 40-60%. Ze względu na zdolność bardzo szybkiego wysychania klej cyjanoakrylowy w żelu oraz pozostałych formach nazywany bywa w pewnych kręgach również sekundowym. Charakteryzujące się odpornością na temperaturę powyżej -30 i poniżej 100 stopni Celsjusza, proponowane przez nas w korzystnej cenie substancje scalające wykorzystywane są do łączenia elementów stalowych, aluminiowych, a także z tworzyw sztucznych.

Kleje cyjanoakrylowe od najlepszych producentów

Osoby korzystające z usług sklepu Rombor znajdą w ofercie różne odmiany kleju cyjanoakrylowego, co sprawia, że każdy klient staje przed szansą nabycia dokładnie takiej jego odmiany, która w największym stopniu zdoła spełnić jego oczekiwania. Za ich wykonanie odpowiadają firmy takie, jak LOCTITE oraz LOXEAL, znane z dostarczania dystrybutorom swoich wyrobów doskonałej jakości substancji klejących w tubach o różnej pojemności (m.in. 20 i 50 ml). Warto przy tym zaznaczyć, że klej cyjanoakrylowy w żelu cechuje bardzo ostry, dość nieprzyjemny zapach, dlatego po jego zastosowaniu lepiej jest przez pewien czas nie przebywać w pobliżu połączonych nim elementów. Nieustannie trwają jednak prace nad pozbyciem się nieprzyjemnej woni, a także udoskonalenia opisywanych substancji w taki sposób, by były one zdolne wypełniać znacznie większe szczeliny.

Substancje wiążące w ciągu kilku sekund

Elastyczne kleje cyjanoakrylowe, jak już było wspomniane, są chętnie stosowane ze względu na zdolność do natychmiastowego wysychania. Najczęściej korzystają z nich konstruktorzy sprzętów ułatwiających prowadzenie gospodarstwa domowego, kasetonów, poszczególnych części samochodowych, a także artykułów elektronicznych. Są one bowiem bezpieczne i proste w użyciu, a przy tym odporne nie tylko na wymienioną wcześniej bardzo wysoką oraz niską temperaturę, ale też olej oraz paliwo. Zachęcamy więc do zainteresowania się ofertą Rombor, w której kleje cyjanoakrylowe zajmują bardzo ważną pozycję.

Informacja