Łożyska kombinowane

Jest 102 produktów.

Działamy na rynku od kilkunastu lat, oferując rozwiązania dopasowane do najwyższych standardów jakościowych, respektowanych w wymagających branżach. Oferujemy produkty od renomowanych producentów, ponieważ chcemy mieć pewność, że są wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy łożyska kombinowane i szereg innych rozwiązań, których możliwości zastosowań gwarantują wysoki poziom satysfakcji. Wykorzystane materiały oraz sposób obróbki wykonany z dopracowaniem każdego detalu zapewniają długoletni proces użytkowania.

Wyświetlanie 1 - 24 z 102 produktów

Co wyróżnia łożyska kombinowane?

Łożyska kombinowane zawdzięczają swoją nazwę poprzez połączenie cech łożysk składowych - wówczas łożysko osiąga określone właściwości, gwarantując satysfakcjonujący proces eksploatacji. Bez wątpienia ich wykorzystanie jest chętnie wybierane w przypadku produkcji silników i przekładni, gdzie wymagana jest praca w określonych warunkach ze szczególnym uwzględnieniem ciągłej, niezakłóconej innymi działaniami pracy oraz dużej prędkości obrotowej. Dodatkowe wyposażenie w koszyki gwarantuje większe bezpieczeństwo i jeszcze bardziej stabilną pracę. Ponadto, łożyska igiełkowe z możliwością dokładania innych elementów wykonywane są w wersji z pierścieniem lub bez pierścienia. Wyróżnia ich spośród innych rodzajów duża nośność oraz satysfakcjonująca sztywność.

Wysoka jakość i wytrzymałość łożysk kombinowanych

Łożyska kombinowane z naszej oferty wyróżniają się dobrymi właściwościami oraz bardzo atrakcyjną ceną. Właściwie umiejscowienie łożysk zapewnia stabilną pracę oraz osiągnięcie satysfakcjonujących prędkości bez najmniejszych obaw o jakiekolwiek uszkodzenie. Odznaczają się stosunkowo prostą konstrukcją i małym przekrojem, co pozwala na dopasowanie ich do wału oraz oprawy w szybki, precyzyjny sposób. Szeroka oferta łożysk dostępnych w naszym sklepie internetowym to ogromne możliwości dla klientów z różnych branż. Niewątpliwym atutem łożysk kombinowanych jest połączenie cech różnych wariantów, w taki sposób, aby osiągnęły wymagane właściwości.

Zastosowanie łożysk kombinowanych

Zaletą łożysk kombinowanych jest elastyczność i uniwersalność. Ich satysfakcjonujące właściwości oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów doskonale wpisują się w potrzeby wszystkich gałęzi przemysłu - od rozwiązań mniej wymagających, po motoryzację i specjalistyczne maszyny. Seria dostępnych w naszej ofercie łożysk wyróżnia się wieloma zaletami, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających warunków eksploatacyjnych. Są odporne na działania czynników zewnętrznych i wyposażone w doskonale zaprojektowaną geometrię. Niewątpliwym atutem tego typu łożysk jest ich prostota, przekładająca się na sposób montażu. Praca łożysk kombinowanych polega na wzajemnym działaniu połączonych elementów, na przykład igiełkowe pracuje jako poprzeczne, a walcowe jako wzdłużne, co gwarantuje większą wydajność.

Rodzaje łożysk kombinowanych

W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy łożyska kombinowane, czyli połączone z łożysk igiełkowych. Popularnością cieszą się zarówno igiełkowo-kulkowe, jak i igiełkowo-wałeczkowe. Ich wykorzystanie zapewnia satysfakcjonującą oszczędność miejsca w czasie montażu. Ponadto, ich wielowymiarowość pod względem właściwości gwarantuje możliwość uzyskania jednolitej konstrukcji. Zazwyczaj montowane są bez pierścienia wewnętrznego, czego powodem jest możliwość uzyskania większej precyzji obrotu oraz zdecydowanie mniejszego rozrzutu luzu poprzecznego.

Informacja