Łożyska stożkowe

Łożysko stożkowe to rodzaj łożyska tocznego, którego elementy toczne oraz bieżnie mają kształt ściętego stożka. Łożysko przeznaczone jest do przenoszenia wysokich obciążeń wzdłużnych, nawet tego samego rzędu, co możliwe do przeniesienia obciążenia promieniowe, przy czym dobrze przenosi obciążenia wzdłużne tylko w jednym kierunku. Z tego powodu łożyska stożkowe stosowane są zazwyczaj w parach na jednym wale. To bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na wałach występują zarówno siły promieniowe, jak i znaczne siły osiowe, zbyt wysokie do przeniesienia dla zwykłych łożysk kulkowych.

Łożyska stożkowe calowe pod względem konstrukcji są identyczne co do zasady z łożyskami metrycznymi. Konkretne wymiary oczywiście się różnią.

Często okazuje się, że łożysko zastosowane przez producenta nie spełnia oczekiwań i należy je wymienić na model wyższej klasy obciążenia. Nierzadko jest to też kwestia ceny. Kupowanie części zamiennych od polskiego dostawcy, zamiast od producenta maszyny, pozwala na znaczne oszczędności. Dzięki pewnej standaryzacji oznaczeń określenie zamiennika dla łożyska znalezionego w maszynie nie stanowi problemu. W razie pytań nasi doradcy z przyjemnością udzielą pomocy.

Nasz sklep internetowy oferuje korzystne ceny na niezawodne i trwałe łożyska stożkowe calowe. Przyjedź osobiście do Częstochowy, Kłobucka lub Pajęczna, gdzie mieszczą się punkty sprzedażowe naszej sieci, by zakupić oferowane łożyska, bądź skorzystaj z naszego szczegółowego katalogu i zamów towar online.

Stany magazynowe
Częstochowa: 1112 szt.
Kłobuck: 39 szt.
Kucelin Cz-wa: 25 szt.
Wymiary
wewnatrz 40.987mm zewnatrz 67.975mm szerokosc 17.5mm
Stany magazynowe
Częstochowa: 499 szt.
Kłobuck: 73 szt.
Pajęczno: 2 szt.
Kucelin Cz-wa: 21 szt.
Wymiary
wewnatrz 38.1mm zewnatrz 65.088mm szerokosc 18.034mm
Stany magazynowe
Częstochowa: 164 szt.
Kłobuck: 18 szt.
Pajęczno: 4 szt.
Kucelin Cz-wa: 25 szt.
Wymiary
wewnatrz 25mm zewnatrz 52mm szerokosc 16.25mm
Stany magazynowe
Częstochowa: 199 szt.
Wymiary
wewnatrz 40.987mm zewnatrz 67.975mm szerokosc 17.5mm
Zaloguj się
Menu