Łożyska baryłkowe

Łożyska to jedno z podstawowych elementów budowy różnych mechanizmów i maszyn, który umożliwia ruch obrotowy. Ze względu na potrzebę przenoszenia bardzo dużych obciążeń z możliwością wychylenia się, zostały stworzone łożyska baryłkowe. Dzięki swojej budowie z powodzeniem można znajdują zastosowanie w walcowniach i przekładniach. Używa się ich w wielkogabarytowych maszynach - szczególnie w przemyśle ciężkim i maszynowym.

Łożyska baryłkowe składają się z pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz z umieszczonych między nimi elementów tocznych. Elementy te mają kształt brył obrotowych ułożonych w dwóch lub w jednym rzędzie. Taka budowa charakteryzuje się dość dużą masą ale i stabilnością łożyska. Ponadto łożyska tego typu są samonastawne, mogą przenosić duże obciążenia (promieniowe i osiowe) oraz posiadają niskie tarcie. Konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a całość wyróżnia się wyjątkową trwałością oraz długim czasem eksploatacji.

Wszystkie łożyska, oferowane przez nasz sklep internetowy, wyróżniają się wymienionymi wyżej cechami. Gwarantują to wysokiej jakości materiały, które zostały użyte podczas produkcji. Jednocześnie zadbaliśmy o konkurencyjne ceny wszystkich oferowanych produktów. W ofercie naszego sklepu online znajdują się łożyska baryłkowe dwurzędowe, jednorzędowe oraz nietypowe. Każdy rodzaj jest dostępny w różnorodnych wymiarach, dzięki czemu z pewnością znajdą Państwo elementy zgodne z zapotrzebowaniem. Zapewniamy, że u nas wysoka jakość i atrakcyjne ceny doskonale idą ze sobą w parze.

Stany magazynowe
Częstochowa: 30 szt.
Kłobuck: 2 szt.
Wymiary
wewnatrz 55mm zewnatrz 100mm szerokosc 25mm

Nowości

Zaloguj się
Menu