Łożyska baryłkowe nietypowe

Jest 11 produktów.

Łożyska baryłkowe mają cechy bardzo podobne do łożysk kulkowych wahliwych. Ich konstrukcja i geometria zostały przystosowane do przenoszenia większych obciążeń promieniowych oraz osiowych w obu kierunkach, co gwarantuje wysoką wydajność, efektywność i optymalizację cennego czasu. Atutem zastosowanych rozwiązań jest wysoka odporność na ewentualne błędy w zakresie współosiowości oraz możliwość uginania się wału. Proces ten w innym wypadku prowadzi do poważnych uchybień konstrukcyjnych. Łożyska baryłkowe nietypowe, oprócz cech charakterystycznych dla tego rodzaju łożysk, wyróżniają się specyficznymi zaletami, które gwarantują dopasowanie do konkretnych warunków użytkowych.

Wyświetlanie 1 - 11 z 11 produktów

Właściwości łożysk baryłkowych nietypowych

Łożyska baryłkowe nietypowe poprzez swoją charakterystyczną i nieco odmienną od standardowych rozwiązań budowę doskonale nadają się do łożyskowania wałów o powiększonych średnicach oraz ponadprzeciętnych gabarytach. Ich potencjał jest w stanie znieść olbrzymie obciążenia zarówno promieniowe, jak i osiowe, co z pewnością przekłada się na jakość oraz satysfakcję w procesie eksploatacji. Zwiększona ilość rzędów gwarantuje przenoszenie obciążenia osiowego w obu kierunkach, co umożliwia zastosowanie w trudnych warunkach użytkowych i w miejscach o zapotrzebowaniu na wydajne, ponadprzeciętne, trwałe elementy wyposażenia. Oprócz wysokiego potencjału, trwałości i efektywności łożysk baryłkowych nietypowych, należy wyróżnić między innymi kompensowanie niewspółosiowości oraz wysoką nośność. Ponadto, geometria tego typu łożysk została zaprojektowana w taki sposób, aby gwarantować niewielkie tarcie oraz dużą trwałość eksploatacyjną. Nie bez znaczenia pozostaje wytrzymała konstrukcja doskonale znosząca nawet długotrwałe narażenie na najbardziej wymagające warunki użytkowe.

Jak zbudowane są łożyska baryłkowe nietypowe?

Nietypowe łożyska baryłkowe nieco odbiegają od tradycyjnych łożysk z uwagi na obecność dodatkowych elementów i możliwość maksymalnego wzmocnienia konstrukcji. Standardowa budowa składa się z dwóch pierścieni oraz dodatkowych baryłek, które pełnią funkcję brył obrotowych. Pierścienie dzięki swojej budowie i licznym właściwościom mogą bez najmniejszego problemu wychylać się względem siebie, co zapewnia korzystne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość smarowania tego rodzaju łożysk, co nie stanowi najmniejszego problemu. Z powodzeniem można wykorzystywać zarówno smar, jak i olej.

Zastosowanie łożysk baryłkowych nietypowych

Łożyska baryłkowe nietypowe mają zastosowanie w wielu wymagających pod względem eksploatacji sektorach. Najczęściej wykorzystywane są w procesie produkcji dużych maszyn służących do obróbki, we wrzecionach tokarskich oraz w maszynach, w których wał jest poddawany ponadprzeciętnym obciążeniom, które przy zastosowaniu łożysk innego typu mogłyby ulec zatarciu. Z pewnością dzięki specyficznej konstrukcji oraz możliwości dopasowania nietypowych łożysk baryłkowych, specjalista nie będzie miał najmniejszego problemu z dokonaniem satysfakcjonującego zakupu.