Informacja

Producenci

Łożyska stożkowe

Łożysko stożkowe to rodzaj łożyska tocznego, którego elementy toczne oraz bieżnie mają kształt ściętego stożka. Łożysko przeznaczone jest do przenoszenia wysokich obciążeń wzdłużnych, nawet tego samego rzędu, co możliwe do przeniesienia obciążenia promieniowe, przy czym dobrze przenosi obciążenia wzdłużne tylko w jednym kierunku. Z tego powodu łożyska stożkowe stosowane są zazwyczaj w parach na jednym wale. To bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na wałach występują zarówno siły promieniowe, jak i znaczne siły osiowe, zbyt wysokie do przeniesienia dla zwykłych łożysk kulkowych.
 
Łożyska stożkowe calowe pod względem konstrukcji są identyczne co do zasady z łożyskami metrycznymi. Konkretne wymiary oczywiście się różnią.
 
Często okazuje się, że łożysko zastosowane przez producenta nie spełnia oczekiwań i należy je wymienić na model wyższej klasy obciążenia. Nierzadko jest to też kwestia ceny. Kupowanie części zamiennych od polskiego dostawcy, zamiast od producenta maszyny, pozwala na znaczne oszczędności. Dzięki pewnej standaryzacji oznaczeń określenie zamiennika dla łożyska znalezionego w maszynie nie stanowi problemu. W razie pytań nasi doradcy z przyjemnością udzielą pomocy.
 
Nasz sklep internetowy oferuje korzystne ceny na niezawodne i trwałe łożyska stożkowe calowe. Przyjedź osobiście do Częstochowy, Kłobucka lub Pajęczna, gdzie mieszczą się punkty sprzedażowe naszej sieci, by zakupić oferowane łożyska, bądź skorzystaj z naszego szczegółowego katalogu i zamów towar online.

Łożyska stożkowe Jest 2622 produktów.

Podkategorie

 • Łożyska stożkowe...

  Elementem, który niezwykle często jest stosowany podczas konstrukcji maszyn, są łożyska. Ze względu na ogromną różnorodność w konstrukcjach powstało wiele modeli łożysk. Każde z nich ma do spełnienia inne zadania. Z tego wynika konkretne zastosowanie poszczególnych elementów. Dlatego warto zawczasu ustalić jakie łożysko najlepiej odpowiada na zapotrzebowanie i najlepiej sprawdzi się w praktyce. Czym w takim razie charakteryzują się łożyska stożkowe metryczne?

  Łożyska tego typu, oferowane przez nasz sklep internetowy, są stosowane głównie w miejscach, gdzie jest wymagana praca z jednoczesnymi obciążeniami promieniowymi i osiowymi. Te duże, złożone obciążenia mogą być przenoszone tylko w jednym kierunku. Łożyska stożkowe metryczne składają się z dwóch pierścieni - zewnętrznego i wewnętrznego oraz koszyka zawierającego elementy toczne. Wałki są nachylone w stronę górnej części łożyska. Łożyska stożkowe mogą być łączone w zestawy, jeśli istnieje potrzeba przenoszenia obciążeń w dwóch kierunkach.

  Nasza hurtownia posiada szeroką ofertę łożysk stożkowych metrycznych. Dostępne są modele o różnych wymiarach. Z pewnością znajdą Państwo odpowiedni model dostosowany do konkretnych potrzeb. Każdy model jest dostępny online w dużych ilościach. Do produkcji łożysk zostały użyte wyłącznie materiały wysokiej jakości. W związku z tym oferujemy atrakcyjne ceny w połączeniu z trwałością, wytrzymałością oraz długim czasem eksploatacji. Z pewnością będą Państwo w pełni usatysfakcjonowani z wyboru.

 • Łożyska stożkowe calowe

  Nasz sklep internetowy oferuje najwyższej klasy  Łożyska stożkowe calowe oraz przystępne ceny tych produktów dostępnych w wygodnej formie zakupu online. W bogatym asortymencie dostępne są różne rozmiary proponowanych łożysk wykorzystywanych masowo w wielu sektorach przemysłu maszynowego oraz motoryzacyjnego.   

  Łożysko stożkowe zbudowane jest z pierścieni zaopatrzonych w stożkowe bieżnie oraz specjalnych wałeczków. Mogą być wykonane z kątem działania α = 10° + 35°. Dzięki nim możliwe jest osiowe ustawienie wału czy też przekierowanie obciążenia promieniowego i osiowego, a także ustawienie małej niewspółosiowości wału oraz oprawy. Maksymalny błąd współosiowości wynosi maksymalnie 2.

  Nasza hurtownia oferuje łożyska stożkowe calowe w bardzo wielu wariantach pod względem wymiaru, dlatego dajemy naszym Nabywcom gwarancję, że odnajdą produkt, którego potrzebują. Te funkcjonalne i starannie zaprojektowane elementy są wykorzystywane na dużą skalę w różnego rodzaju maszynach obróbczych oraz wielu pojazdach mechanicznych, ponieważ charakteryzują się dobrze przemyślaną budową oraz specjalnym wykonaniem na potrzeby tych obszarów przemysłowych.

  Łożyska dostępne w naszej ofercie wyróżniają się dużą trwałością i pozostają odporne na działanie szkodliwe działanie takich czynników jak wilgoć czy zanieczyszczenia i niekorzystne działanie różnego rodzaju pyłów. Mogą być poddawane znacznym obciążeniom dzięki innowacyjnej budowie oraz specjalnemu kształtowi.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 2622 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 2622 elementów