Łożyska stożkowe

Jest 2878 produktów.

Łożysko stożkowe to rodzaj łożyska tocznego, którego elementy toczne oraz bieżnie mają kształt ściętego stożka. Łożysko przeznaczone jest do przenoszenia wysokich obciążeń wzdłużnych, nawet tego samego rzędu, co możliwe do przeniesienia obciążenia promieniowe, przy czym dobrze przenosi obciążenia wzdłużne tylko w jednym kierunku. Z tego powodu łożyska stożkowe stosowane są zazwyczaj w parach na jednym wale. To bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie na wałach występują zarówno siły promieniowe, jak i znaczne siły osiowe, zbyt wysokie do przeniesienia dla zwykłych łożysk kulkowych.
 
Łożyska stożkowe calowe pod względem konstrukcji są identyczne co do zasady z łożyskami metrycznymi. Konkretne wymiary oczywiście się różnią.
 
Często okazuje się, że łożysko zastosowane przez producenta nie spełnia oczekiwań i należy je wymienić na model wyższej klasy obciążenia. Nierzadko jest to też kwestia ceny. Kupowanie części zamiennych od polskiego dostawcy, zamiast od producenta maszyny, pozwala na znaczne oszczędności. Dzięki pewnej standaryzacji oznaczeń określenie zamiennika dla łożyska znalezionego w maszynie nie stanowi problemu. W razie pytań nasi doradcy z przyjemnością udzielą pomocy.
 
Nasz sklep internetowy oferuje korzystne ceny na niezawodne i trwałe łożyska stożkowe calowe. Przyjedź osobiście do Częstochowy, Kłobucka lub Pajęczna, gdzie mieszczą się punkty sprzedażowe naszej sieci, by zakupić oferowane łożyska, bądź skorzystaj z naszego szczegółowego katalogu i zamów towar online.

Wyświetlanie 1 - 24 z 2878 produktów

Łożyska stożkowe

Wieloletnie doświadczenie na rynku i zaufanie wielu klientów motywuje nas do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Naszym klientom proponujemy nie tylko szeroki wybór dostępnych łożysk stożkowych, ale i możliwość dopasowania konkretnego rozmiaru oraz właściwości dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Ponadto, nie zapominamy o istotnych cechach charakterystycznych, które mają wpływ na jakość i satysfakcję użytkowania elementów. Współpracujemy wyłącznie ze znanymi i cenionymi na rynku producentami, dlatego mamy pewność, że dostępne w naszej ofercie rozwiązania sprawdzą się w każdych warunkach. Dzięki odpowiednio dobranym elementom o szerokich właściwościach wykorzystanie łożyska z pewnością zagwarantuje wydajność na najwyższym poziomie. Z naszą pomocą proces będzie jeszcze bezpieczniejszy, a czas maksymalnie zoptymalizowany.

Więcej informacji na temat łożyska stożkowego

Łożyska stożkowe na pierścieniu wewnętrznym i zewnętrznym mają specjalne, stożkowe bieżnie, które między przestrzeniami mają umieszczone stożkowe wałeczki. Ich zadaniem jest przenoszenie obciążeń złożonych, poprzez które rozumie się obciążenia zarówno promieniowe, jak i osiowe. W związku z tym, że linie rzutowania bieżni przecinają się w jednym punkcie osi łożyska, w efekcie uzyskany zostaje niski poziom tarcia w czasie wykonywanej pracy, co przekłada się na lepszą efektywność. Z perspektywy technicznej istotny jest również kąt działania α, którego proporcjonalnie wyższa wartość przekłada się na wyższą wartość współczynnika obliczeniowego. Wszystkie wskazane parametry techniczne są istotne z punktu widzenia analizy i dopasowania odpowiedniego rozwiązania.

Cechy charakterystyczne łożyska stożkowego

W naszej ofercie mamy dwa rodzaje łożysk stożkowych. Zarówno jednorzędowe, jak i dwurzędowe cieszą się popularnością z uwagi na efektywność oraz wytrzymałość. Jednorzędowe w budowie przypominają nieco łożyska kulkowe skośne jednorzędowe, jednakże ich finalne zastosowanie znacznie się różni. Z uwagi na fakt, iż są łożyskami jednokierunkowymi, proces przenoszenia obciążenia oraz ich kierunek, a nawet wielkość, uzależnione są od kąta nachylenia bieżni. Mogą być konstruowane z pojedynczych elementów, jak również parowane w większe kombinacje, co bezpośrednio przekłada się na wyższe możliwości dotyczące obciążenia. Ich potencjał z powodzeniem wykorzystywany jest we wszystkich gałęziach przemysłu.

Zastosowanie łożyska stożkowego

Specyficzna budowa łożysk stożkowych wyznacza możliwości ich zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaje zdolność przenoszenia obciążeń osiowych i promieniowych o zróżnicowanych wartościach. Bardzo często tego rodzaju łożyska wykorzystywane są na wałach, gdzie w sposób szczególny przykłada się uwagę do zastosowania elementów odpornych oraz wytrzymałych na duże obciążenia. Ponadto, powszechnie stosuje się łożyska stożkowe w maszynach i urządzeniach. W celu zwiększenia wydajności oraz zapewniania długiego i bezawaryjnego okresu eksploatacji, polecamy stosowanie profesjonalnych substancji, dzięki którym elementy będą bardziej trwałe, uodpornione na działanie pyłów czy wilgoci.