Łożyska igiełkowe - pierścienie

Jest 258 produktów.

Pierścienie wewnętrzne to sposób na zwiększenie wytrzymałości oraz na montowanie łożysk igiełkowych również w bardziej obciążonych miejscach. By zobaczyć, jak działają oraz jakie zastosowania mają osadzane w łożyska igiełkowe pierścienie wewnętrzne, najpierw zapoznajmy się z budową tego elementu tocznego.

Łożysko igiełkowe to wyjątkowe, niewielkie łożysko walcowe o cienkich pierścieniach i z wieloma długimi wałeczkami - igiełkami - działającymi jako elementy toczne. W swojej podstawowej wersji składają się zaledwie z igiełek i koszyczka (klatki), w którym są montowane. Łożyska igiełkowe z pierścieniem zewnętrznym zwane są cienkościennymi. Ale co, jeśli należyte utwardzenie i wyszlifowanie wału nie jest możliwe? Potrzebujemy zamontować też pierścień wewnętrzny. Zazwyczaj musimy kupić go osobno. Można je montować zarówno do gołych łożysk igiełkowych, jak i cienkościennych łożysk igiełkowych.

Nasz sklep internetowy oferuje dobre ceny na wysokiej jakości, montowane w łożyska igiełkowe - pierścienie wewnętrzne. Jako hurtownia mamy ogromny katalog online, z którym będziesz w stanie dobrać odpowiedni pierścień. Pierścienie wewnętrzne występują w rozmaitych szerokościach i odmianach. Czasami stosuje się nawet pierścienie szersze niż szerokość łożyska, co dodatkowo zwiększa odporność na przemieszczenia osiowe wału względem oprawy.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje pierścieni - o powierzchni całkowicie wyszlifowanej i wygładzonych krawędziach LR oraz ze sfazowaniem wprowadzającym z obu stron - standardowy rodzaj IR.

Wyświetlanie 1 - 24 z 258 produktów

Informacja