Łożyska walcowe wzdłużne

Jest 65 produktów.
Wyświetlanie 1 - 24 z 65 produktów

Elementy świetnie nadające się do łożyskowań mających przenosić duże obciążenia osiowe (nawet udarowe), to łożyska walcowe wzdłużne. Należy również pamiętać, że nie wykazują się przenoszeniem obciążeń promiennych i nie mają cech, aby być przystosowanym do wychyleń kątowych. Nie istnieje żadna możliwość, aby wystąpiła niewspółosiowości wału względem powierzchni, która osadza łożysko w oprawie. Łożyska te dzielą się na wzdłużne jednokierunkowe oraz dwukierunkowe. Sklep internetowy ROMBOR posiada szeroki wybór tego typu produktów, oferując korzystne ceny dla Klientów.

Łożyska walcowe wzdłużne wykazują się ponadto dużą sztywnością oraz odpornością na uderzenia. Zastosowanie znajdują zazwyczaj w łożyskowaniach. Cechują się w tych sytuacjach niską nośnością oporową. Składają się z pierścienia zewnętrznego, który jest osadzony w oprawie i koszyka z wałeczkami. Łożyska walcowe wzdłużne są więc stosunkowo proste w konstrukcji. Wykazują się różnymi możliwymi kombinacjami względem złożenia walcowego oporowego. Warto wspomnieć, że końce wałeczków są zataczane, zmienia to styk liniowy pomiędzy bieżnią oraz wałeczkami. Eliminuje to naprężenia szczytowe, co w efekcie daje trwalszą eksploatację łożysk. Cechą typową jest ponadto konstrukcja rozłączna, pewne elementy mogą zostać zamontowane niezależnie.

Nasz sklep online oferuje najlepszy stosunek jakości, co do ceny sprzedawanych łożysk walcowych wzdłużnych. Dzięki szerokiej gamie produktów, każdy Klient znajdzie to czego potrzebuje w jednym miejscu.