Łożyska stożkowe calowe

Jest 1321 produktów.

Nasz sklep internetowy oferuje najwyższej klasy  Łożyska stożkowe calowe oraz przystępne ceny tych produktów dostępnych w wygodnej formie zakupu online. W bogatym asortymencie dostępne są różne rozmiary proponowanych łożysk wykorzystywanych masowo w wielu sektorach przemysłu maszynowego oraz motoryzacyjnego.   

Łożysko stożkowe zbudowane jest z pierścieni zaopatrzonych w stożkowe bieżnie oraz specjalnych wałeczków. Mogą być wykonane z kątem działania α = 10° + 35°. Dzięki nim możliwe jest osiowe ustawienie wału czy też przekierowanie obciążenia promieniowego i osiowego, a także ustawienie małej niewspółosiowości wału oraz oprawy. Maksymalny błąd współosiowości wynosi maksymalnie 2.

Nasza hurtownia oferuje łożyska stożkowe calowe w bardzo wielu wariantach pod względem wymiaru, dlatego dajemy naszym Nabywcom gwarancję, że odnajdą produkt, którego potrzebują. Te funkcjonalne i starannie zaprojektowane elementy są wykorzystywane na dużą skalę w różnego rodzaju maszynach obróbczych oraz wielu pojazdach mechanicznych, ponieważ charakteryzują się dobrze przemyślaną budową oraz specjalnym wykonaniem na potrzeby tych obszarów przemysłowych.

Łożyska dostępne w naszej ofercie wyróżniają się dużą trwałością i pozostają odporne na działanie szkodliwe działanie takich czynników jak wilgoć czy zanieczyszczenia i niekorzystne działanie różnego rodzaju pyłów. Mogą być poddawane znacznym obciążeniom dzięki innowacyjnej budowie oraz specjalnemu kształtowi.

Wyświetlanie 1 - 24 z 1321 produktów

Łożyska stożkowe calowe

Dbamy o to, aby w naszej ofercie dostępne były rozwiązania o zróżnicowanych parametrach, co pozwala na wybór elementu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i konkretnych sytuacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy nie tylko uniwersalne łożyska stożkowe, ale i szereg dodatkowych możliwości, których zastosowanie w przemyśle lub w branży motoryzacyjnej zagwarantuje wysoką wydajność, wytrzymałość oraz potencjał pozwalający na optymalizację kosztów i czasu. Łożyska stożkowe calowe to jedna z możliwości oznaczenia elementów zgodnie z normami europejskimi. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym wachlarzem możliwości. Chętnie pomożemy w wyborze właściwego rozwiązania lub odpowiemy na pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Czym są łożyska stożkowe calowe?

Dobór odpowiedniego łożyska nie byłby możliwy, gdyby nie ujednolicone kryteria, które pozwalają w łatwy i prosty sposób zweryfikować konkretne właściwości czy parametry techniczne. Cal jest jednym ze sposobów oznaczania jednostkowego łożyska. Analizując oznaczenia łożysk stożkowych calowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na obecność liter, które są tożsame z klasą obciążenia. Producenci stosując się do uniwersalnych kryteriów, wykorzystują skalę od lekkich, po niezwykle ciężkie. W celu zapewnienia naszym klientom komfortu w czasie dokonywania zakupu, prezentujemy przekrój dostępnych oznaczeń łożysk w wymiarach calowych:

  • EL - niezwykle lekkie,
  • LL - mniej niż lekkie,
  • L - lekkie,
  • LM - lekko-średnie,
  • M - średnie,
  • HM - średnio ciężkie,
  • H - ciężkie,
  • HH - bardziej niż ciężkie,
  • EH - niezwykle ciężkie,
  • T - tylko osiowe.

Co należy wiedzieć o łożyskach stożkowych calowych?

Łożyska stożkowe calowe dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Oznaczenie właściwości warunkuje możliwość praktycznego zastosowania konkretnych rozwiązań. Mimo że ich potencjał umożliwia przenoszenie obciążeń promieniowych i osiowych jednocześnie, to jednak nie każde rozwiązanie jest w stanie zagwarantować doskonale dopasowane warunki do długotrwałej eksploatacji. Między łożyskiem EL a EH różnica polega nie tylko na wydajności, ale przede wszystkim wytrzymałości zastosowanych elementów, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Nie oznacza to jednak, że łożyska przystosowane do niezwykle lekkich prac nie spełnią oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Najważniejszą różnicą jest zachowanie elementu w czasie konkretnych czynności. Zbyt duże obciążenie może powodować nie tylko obniżenie wydajności maszyny, ale przede wszystkim doprowadzić do poważnych uchybień technicznych, które mogą mieć nieprzyjemne w skutkach konsekwencje.

Jak wybrać odpowiednie łożysko stożkowe calowe?

Satysfakcjonujący wybór łożyska stożkowego calowego wymaga dokładnej weryfikacji zastosowania elementu, a tym samym warunków pracy. Z punktu widzenia potencjału wydajności i efektywności, istotny jest każdy czynnik, dzięki któremu proces zakupu pozwoli na perfekcyjne dopasowanie łożyska. Mają one za zadanie przenosić obciążenia poprzeczne i wzdłużne. Producenci dokładają wszelkich starań, aby dostępne w naszej ofercie rozwiązania sprostały oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających warunków eksploatacyjnych.

Informacja