Łożyska baryłkowe jednorzędowe

Jest 20 produktów.

Cechą charakterystyczną łożysk baryłkowych jednorzędowych jest ich budowa. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe były wychylenia kątowe wału w stosunku do oprawy. Poprzez wykorzystanie jednego rzędu baryłek w towarzystwie kulistej bieżni umiejscowionej na pierścieniu zewnętrznym proces ten jest możliwy do osiągnięcia bez najmniejszych przeszkód. W naszej ofercie dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości. Właściwości dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania, a tym samym zagwarantują satysfakcjonujący poziom eksploatacji przez wiele lat.

Wyświetlanie 1 - 20 z 20 produktów

Cechy charakterystyczne łożysk baryłkowych jednorzędowych

Łożyska baryłkowe jednorzędowe produkowane są ze specjalnym otworem walcowym oraz z dodatkowym otworem stożkowym. Ich zbieżność oznaczona jako K wynosi 1:12. Istotną cechą charakterystyczną tego rodzaju łożysk jest ich sposób montażu, który wymaga instalacji bezpośrednio na czopach stożkowych przy wykorzystaniu wciąganych i wciskanych tulei. Ponadto, warto również wspomnieć o wymiarach prezentowanych łożysk. Produkowane są w dwóch seriach o zakresach otworów od 20 mm do 260 mm. Mogą być również dostarczone z dodatkowymi uszczelkami gumowymi, jeśli finalne zastosowanie wymaga wykorzystania takiej konstrukcji.

Zastosowanie łożysk baryłkowych jednorzędowych

Łożyska baryłkowe jednorzędowe są w sposób szczególny wykorzystywane w miejscach, w których występuje obciążenie promieniowe i udarowe. Ich cechą charakterystyczną jest zdolność nieznacznego przenoszenia obciążeń osiowych. Z uwagi na konstrukcję i wykorzystane komponenty, mogą śmiało pracować w wymagających warunkach eksploatacyjnych, w szczególności w obrębie dużych obciążeń i prędkości obrotowych, na przykład w przemyśle, hutnictwie czy motoryzacji, gdzie skrajne warunki i wysoka wydajność warunkują jakość zastosowanych elementów, a one bezpośrednio przekładają się na żywotność podzespołów. Zastosowanie tego rodzaju łożysk wiążę się z wieloma czynnikami. Pod uwagę należy wziąć wszystkie dostępne kryteria - od oczywistego rozmiaru, po sposób wykonania oraz obecność dodatkowych detali, takich jak koszyk czy pierścienie.

Więcej szczegółów na temat łożysk baryłkowych jednorzędowych

Analizując właściwości i budowę łożysk baryłkowych jednorzędowych, należy uwzględnić również kierunek działania elementów. Z uwagi na obciążenie występujące między baryłkami usytuowanymi asymetrycznie a bieżniami w czasie użytkowania łożyska, można zauważyć tworzący się kąt w stosunku do osi. Atutem jest możliwość przenoszenia obciążenia w sposób równomierny i jednostajny. Wykonywane są w normalnej klasie odporności, co gwarantuje satysfakcję oraz zadowolenie w procesie eksploatacji. Ich geometria umożliwia rozłączenie, dlatego z powodzeniem mogą następować oddzielnie, tworząc scalony proces połączeń. Tego typu łożyska wymagają smarowania olejowego, co gwarantuje zachowanie poślizgu i optymalnej wydajności. Przy niższych prędkościach oraz mniejszych gabarytach istnieje możliwość korzystania ze smaru plastycznego, jednakże finalny wybór jest uzależniony od wielu czynników.