Łożyska baryłkowe dwurzędowe

Jest 1535 produktów.

Łożyska baryłkowe dwurzędowe to jeden z wariantów dostępnych w naszej ofercie rozwiązań mających szerokie zastosowanie nie tylko w branży przemysłowej, motoryzacyjnej i sektorze maszynowym, ale i w innych segmentach, gdzie ceniona jest jakość oraz wydajność. Specyfiką łożysk dwurzędowych jest ich charakterystyczna budowa, która warunkuje możliwości wykorzystania łożyska w praktyce. Na uwagę zasługują dwa rzędy baryłek, kulista bieżnia na pierścieniu zewnętrznym oraz dwie dodatkowe bieżnie na pierścieniu wewnętrznym. Usytuowanie poszczególnych elementów pod odpowiednim kątem w stosunku do osi łożyska gwarantuje możliwość wychyleń kątowych wału.

Wyświetlanie 1 - 24 z 1535 produktów

Właściwości łożysk baryłkowych dwurzędowych

Łożyska baryłkowe dwurzędowe mogą pracować zarówno w obciążeniach promieniowych, jak i osiowych. Zaletą jest przenoszenie obciążeń osiowych działających w obu kierunkach, co ma bezpośredni związek z zastosowaniem łożyska. Ich konstrukcja produkowana jest zgodnie z obowiązującymi normami respektowanymi na terenie państw europejskich. W naszej ofercie dysponujemy łożyskami z otworem walcowym i otworem stożkowym o zbieżności 1:12. Ponadto, dostępne są również łożyska z serii 240 i 241, których otwór zbieżności jest oznaczony jako K30 i charakteryzuje się zbieżnością 1:30.

Cechy charakterystyczne łożysk baryłkowych dwurzędowych

Nie bez znaczenia pozostaje proces montażu łożysk baryłkowych dwurzędowych na czopach stożkowych, przy wykorzystaniu wciąganych i wciskanych tulei. W celu zabezpieczenia konstrukcji zastosowanych komponentów oraz podniesienia istotnych w procesie eksploatacji właściwości, łożyska te poddawane są specjalnej obróbce cieplnej, co gwarantuje bezpieczeństwo w użytkowaniu nawet przy temperaturach +200°C. Zachowując stabilność wymiarów, z pewnością elementy zagwarantują satysfakcję dopasowaną do indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto również pamiętać, że stabilizacja cieplna nie gwarantuje efektywnej pracy łożyska w podwyższonych temperaturach. Proces ten wymaga dodatkowych czynności, między innymi powiększonego wewnętrznego luzu promieniowego. Wyjątek stanowią łożyska wyposażone w koszyk z poliamidu, których narażenie na tak skrajnie wysokie temperatury mogłoby doprowadzić do poważnych uchybień konstrukcyjnych.

Zastosowanie łożysk baryłkowych dwurzędowych

Łożyska baryłkowe dwurzędowe, zwane również jako poprzeczne, dzięki swojej konstrukcji wyróżniają się specyficzną pracą. Są wahliwe, dlatego z powodzeniem mogą kompensować niewielkie niewspółosiowości wału w stosunku do oprawy konstrukcji. Proces montowania łożyska warunkuje jego finalne zastosowanie oraz proces konserwacji. Celem tego rodzaju łożysk jest zagwarantowanie niezakłóconej pracy, w szczególności w obrębie zwiększonych prędkości obrotowych. Im większa prędkość, tym większa potrzeba zapewnienia minimalnego obciążenia promieniowania, aby łożysko mogło zagwarantować pewną wydajność i efektywność.

Informacja