Łożyska igiełkowe wzdłużne

Jest 95 produktów.

W sklepie Rombor nabycie w atrakcyjnej cenie różnego rodzaju elementów łączeniowych nie stanowi żadnego problemu ze względu na różnorodność oferty, którą przygotowaliśmy dla swoich klientów. Najlepszym tego przykładem są łożyska igiełkowe wzdłużne, cieszące się szczególną popularnością wśród osób odpowiedzialnych za konstruowanie poszczególnych maszyn. Chętnie sięgają po nie m.in. konstruktorzy samochodów, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że proponowane w tym miejscu elementy świetnie sprawdzają się również w innych dziedzinach przemysłu.

Wyświetlanie 1 - 24 z 95 produktów

Łożyska igiełkowe wzdłużne bardziej wydajne niż wyroby kulkowe

Łożyska igiełkowe wzdłużne często bywają zestawiane w parze z elementami kulkowymi, ponieważ artykuły wchodzące w skład obu tych grup posiadają bardzo podobne właściwości, a jedną z najbardziej charakterystycznych ich cech wspólnych jest fakt, iż występują wyłącznie w wersji jednokierunkowej. Jeśli zaś chodzi o wyraźne różnice, które przemawiają na korzyść łożysk igiełkowych wzdłużnych, tymi najbardziej charakterystycznymi są większy stopień nośności, a także niższa zdolność obrotowa w porównaniu do elementów kulkowych.

Wysoki poziom odporności na uszkodzenia

Łożyska wzdłużne proponowane przez nas zapewniają wieloletnią zdolność do działania na najwyższym poziomie, ponieważ wykonane zostały z najlepszej jakości tworzyw, m.in. stali nierdzewnej. Cecha ta sprawia, że są one szczególnie odporne na korozję oraz wysokie temperatury, których występowanie w wybranych konstrukcjach mogłoby stanowić zagrożenie. Ponadto proponowane łożyska igiełkowe wzdłużne doskonale radzą sobie z przenoszeniem znacznych obciążeń osiowych, a także udarowych. Duża w tym zasługa charakterystycznej budowy opisywanych elementów, na którą składają się koszyk oraz określona liczba igieł.

Różnorodność łożysk igiełkowych wzdłużnych gwarantowana przez Rombor

Innym atutem przemawiającym za dokonaniem zakupu łożysk igiełkowych wzdłużnych jest wysoki poziom ich sztywności oraz niejednolitość pod względem gabarytów. W ofercie Rombor jej klienci znajdą bowiem artykuły w co najmniej kilku odsłonach wymiarowych, co sprawia, że znalezienie modelu pasującego do danej konstrukcji nie stanowi żadnego problemu. Dokładnie tak, jak dokonanie montażu łożysk, który przebiega wyjątkowo sprawnie ze względu na nadanie im zgodnego z europejskimi wytycznymi kształtu. Wszystkie dystrybuowane przez nas łożyska posiadają perfekcyjnie gładką powłokę, co także wpływa na łatwość łączenia ich z poszczególnymi podzespołami mechanizmów, by mogły one wykonywać niczym niezakłócony ruch obrotowy.

Artykuły pochodzące z fabryk znanych na polskim rynku marek

Chcąc zachęcić wszystkich do zainteresowania się widniejącymi w ofercie Rombor łożyskami igiełkowymi wzdłużnymi, warto zaznaczyć, że za ich wykonanie odpowiadają znane marki, na czele z FAG, KOYO, SKF czy ZEN. Nabycie produkowanych przez wymienione firmy produktów stanowi najlepszą gwarancję tego, że wykorzystanie ich we wszelkiego rodzaju układach rozbieżnych pozwoli im funkcjonować z niespotykaną wcześniej wydajnością, nierzadko zastępując tradycyjne podkładki oporowe.