Łożyska ślizgowe oczkowe

Jest 257 produktów.
Wyświetlanie 1 - 24 z 257 produktów

Nasza hurtownia oferuje Państwu łożyska ślizgowe oczkowe w wielu wymiarach i modelach. Ceny, które proponujemy są konkurencyjne i z pewnością spotkają się z Państwa aprobatą. Nasz sklep internetowy prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową na terenie całego kraju. Sprzedaż online pozwala na złożenie zamówienia o każdej porze dnia i nocy.

Łożyska ślizgowe oczkowe to produkty pozbawione ruchomych elementów. Element obrotowy znajduje się w panewce ze swobodnym pasowaniem. Łożyska ślizgają się w wyniku pracy czopa wału, stąd też wzięła się jego szczegółowa nazwa. Najczęściej wykorzystywane są w konstrukcjach o niewielkich wymiarach o znikomym obciążeniu. Zastosowanie łożysk tego rodzaju w urządzeniach, w których wymaga się wygłuszanie ewentualnych drgań wału. Okazują się bardzo przydatne również w celu przenoszenia większych ciężarów. Niektórzy użytkownicy stosują łożyska ślizgowe w sytuacjach, gdy dokładny montaż jest trudny do wykonania lub obserwuje się dużą prędkość obrotową.

Ponieważ łożyska ulegają tarciu, konieczne jest stosowanie do nich smarów. Oczywiście nie mogą być one dobierane przypadkowo, lecz w sposób przemyślany. Mają one za zadanie skutecznie niwelować tarcie między powierzchniami znajdującymi się obok. Dlatego najbardziej odpowiednimi smarami są te plastyczne powstającymi na bazie mydła i kwasów tłuszczowych. Są one odporne na szybkie zużywanie, zatarcia i powstawanie zarysowań.
Łożyska ślizgowe dzielą się na hydrostatyczne, hydrodynamiczne, olejowe, suche i powietrzne.