Łożyska calowe

Jest 66 produktów.

W ofercie naszego sklepu internetowego Rombor znajdziecie Państwo szeroką ofertę specjalistycznych produktów, wśród których wymienić można także łożyska calowe. Zwane są przez wielu również łożyskami kulkowymi, które zaliczają się do najliczniejszej grupy łożysk tocznych. Kształtem przypominają dwie obręcze, a pomiędzy nimi umieszczono kulki będące elementami tocznymi. Warto podkreślić, że to rozwiązanie pozwala na przenoszenie licznych obciążeń w obu kierunkach, promieniowym i osiowym.

Wyświetlanie 1 - 24 z 66 produktów

Oznaczenia stosowane w przypadku łożysk calowych

Łożyska calowe, podobnie jak i inne produkty stosowane w przemyśle posiadają liczne oznaczenia. Ułatwiają one znalezienie odpowiedniego produktu dopasowanego do Waszych potrzeb, dzięki uwzględnieniu wszystkich poszukiwanych parametrów. Warto nadmienić, że łożyska zawierają przede wszystkim oznaczenia literowe oznaczające klasy obciążenia. Klasa niezwykle lekka została opisana jako EL, mniej niż lekkie jako LL, lekkie jako L, lekko - średnie jako LM, średnie jako M, średnio ciężkie jako HM, ciężkie jako H, bardziej niż ciężkie jako HH, niezwykle ciężkie jako EH, tylko osiowe jako T. Wśród pozostałych oznaczeń stosowanych w przypadku tych łożysk stosuje się także: klasy dokładności - P6, P5, P4 lub ABEC1, ABEC3, ABEC5, ABEC7, klasy luzów - C2, C3, C4, C5. Dla łożysk z obniżonym poziomem drgań przewidziano symbol C6 i C66, a w wersji stabilizowanej cieplnie do odpowiedniej temperatury pracy - S0, S1, S2 i S3. Dostępne odmiany konstrukcyjne oznaczono jako Z, RS, ZZ, 2RS, N, NR oraz K.

Zalety łożysk calowych

Jest to produkt powszechnie dostępny, gdyż bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle. Można mnożyć sytuacje, w jakich sprawdzają się proponowane w sklepie Rombor łożyska calowe. To pierwsza, niezwykle istotna zaleta - mnogość zastosowań. Jak wspomniano jest to produkt, który jest w stanie znieść wiele obciążeń. Łożyska kulkowe znoszą obciążenia poprzeczne, wzdłużne, jak i w pewnym stopniu osiowe. Warto podkreślić, że są w stanie przejąć siły osiowe poprzez charakterystyczną dla nich dwukierunkowość. Łożyska te występują w wielu rozmiarach, a także w czasie ich produkcji uwzględniono liczne, a zarazem szczególne parametry - temperaturę, luzy, dokładność czy możliwe obciążenia. W każdym z tych przypadków wykorzystano najlepsze materiały gwarantujące wysoką jakość każdej, wyprodukowanej sztuki. Jest to produkt z klasy łożysk tocznych, który charakteryzuje najmniejszy opór ruchu.

Krótko o łożyskach calowych ze sklepu Rombor

W sklepie Rombor przygotowaliśmy szeroką ofertę produktów. Dysponujemy łożyskami calowymi od: FBJ, RHP, WTW, STEYR, FAG i znacznie więcej. Pragniemy podkreślić, że wyboru możecie również dokonać wybierając odpowiednie uszczelnienie. Proponujemy uszczelnienie dwustronne stalową blaszką oraz dwustronne stykowe wykonane z kauczuku. Zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi za pośrednictwem naszej strony.