Pasy klinowe

Jest 3875 produktów.

Pasy klinowe to elementy napędowe spotykane w większości maszyn. Znalazły one zastosowanie niemal w każdej gałęzi przemysłu. Jego działanie polega na wykorzystaniu tarcia pomiędzy pasem, a wprawionym w ruch kołem pasowym. W ten sposób pas wprawiany jest w ruch, przenoszą moment obrotowy na odbiorcze koła pasowe. Pas musi wyróżniać się elastycznością oraz musi być wykonany z bardzo mocnego materiału. Podczas produkcji zazwyczaj wykorzystuje się neopren, który jest wzmacniana na całej długości kordem poliestrowym.

Sklep internetowy Rombor oferuje szeroki wybór pasów klinowych o różnych zastosowaniach. Wyróżniamy kilka grup pasów, między innymi: uzębione (zwiększona przyczepność i elastyczność przy małej średnicy kół), wąskoprofilowe (przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem i wysoką prędkością obrotową), zespolone (brak możliwości poślizgu pomiędzy poszczególnymi pasami, lepiej przenoszone obciążenie), obustronne (do napędów rozdzielających moc obustronnie, większa elastyczność i żywotność). Nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają, że pasy klinowe są coraz doskonalsze, przez co rozszerzają się ich możliwości pracy i znajdują nowe zastosowania.

Dokonując zakupu online istnieje możliwość wybór pasów klinowych od renomowanych producentów. Oferują one dobre wykonanie, co gwarantuje wytrzymałość i trwałość. To bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny. Zapewniamy różnorodny wybór pasów o szerokim wyborze długości i wymiarów. Z pewnością znajdą Państwo i nas odpowiednie pasy zgodne z zapotrzebowaniem i najniższych cenach.

Wyświetlanie 1 - 24 z 3875 produktów