Łożyska specjalne

Jest 523 produktów.

Łożyska specjalne charakteryzują się niestandardowymi wymiarami lub nietypowymi konstrukcjami. Sprawdzają się w momencie, kiedy to z różnych względów, nie można zastosować standardowych łożysk. Tego typu elementy mogą być stosowane na przykład jako krążki odciążające w różnych maszynach i urządzeniach przemysłowych. Szeroką ofertę łożysk specjalnych uwzględniliśmy w ofercie sklepu Rombor.

Wyświetlanie 1 - 24 z 523 produktów

Kiedy standardowe rozwiązania nie są wystarczające

Zdarza się, że warunki pracy są wyjątkowo trudne i specyficzne. Wówczas często pojawia się konieczność zastosowania niestandardowych rozwiązań, takich jak specjalne łożyska. Zastosowanie niecodziennych rozwiązań konstrukcyjnych niesie ze sobą korzyści związane z możliwością optymalnego działania łożysk, nawet w przypadku maszyn, które pracują w ekstremalnych warunkach temperaturowych i przy bardzo dużych obciążeniach oraz narażonych na działanie niekorzystnych czynników, takich jak chemikalia, wilgoć, drgania i zanieczyszczenia.

Właściwy wybór

Dokonując wyboru łożysk specjalnych należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Chodzi głównie o typ łożyska, jego konfigurację, wymaganą wielkość, rodzaj zabudowy i typ uszczelnienia oraz smarowania. Ważna jest również ocena warunków pracy danego łożyska i charakter otoczenia. Tylko wnikliwe przeanalizowanie takich elementów, jak: konstrukcja elementów maszyny, obciążenie łożyska, miejsce jego usytuowania, prędkość obrotowa, czas pracy, przeciążenia i wibracje oraz wzrost temperatury w wyniku tarcia, pozwolą na prawidłowy dobór łożyska.

Duże wyzwanie - duże obciążenia

Największym wyzwaniem dla łożysk są takie obszary przemysłu, gdzie poddawane są one największym obciążeniom. Chodzi między innymi o przemysł wydobywczy, metalurgiczny i cementowy. To właśnie tam, tego rodzaju elementy, muszą cechować się największą wytrzymałością eksploatacyjną. Maszyny z branży wydobywczej, pracują w bardzo ciężkich warunkach. Oprócz dużej ilości kurzu i błota, występują również ekstremalne obciążenia. Łożyska muszą być więc niezwykle trwałe i niezawodne. Awaria nawet jednego, niewielkiego elementu, może wpłynąć na działanie całej maszyny. Środowisko pracy łożysk specjalnych sprawia, że mogą być one narażone na obciążenia, drgania, zanieczyszczenia, zmiany temperatur i prędkości pracy. Trudno znaleźć inną branżę, która stawiałaby łożyska w tak trudnej sytuacji. Na rynku jednak znaleźć można produkty, które doskonale sprawdzą się nawet w przypadku tak wysokich wymagań.

Rombor dla zadań specjalnych

W ofercie sklepu Rombor uwzględniliśmy szeroką ofertę łożysk, które sprawdzą się w najcięższych warunkach. Polecamy z nich skorzystać w momencie, gdy zastosowanie tradycyjnych rozwiązań nie będzie wystarczające. Produkty wykonane zostały z najlepszych jakościowo materiałów, są niezwykle trwałe i z łatwością znoszą nawet najtrudniejsze warunki. Jeśli poszukują Państwo łożysk do zadań specjalnych, polecamy skorzystać z naszego asortymentu.

Informacja