Łożyska igiełkowe cienkościenne

Jest 509 produktów.

Łożysko igiełkowe to niewielkie łożysko walcowe o cienkich pierścieniach i z wieloma długimi wałeczkami spełniającymi funkcję elementów tocznych.
 
Łożyska igiełkowe cienkościenne to łożyska igiełkowe z pierścieniem zewnętrznym. Stosuje się je tam, gdzie oprawa w miejscu zamontowania łożyska nie może być wykorzystana jako bieżnia. Pierścień zewnętrzny jest maksymalnie cienki, a wewnętrzny zwykle wcale nie występuje. Ciasne osadzenie pierścienia zewnętrznego na zasadzie tłoczenia powoduje, że są to łożyska nierozłączne. Ich montaż wymaga ciasnego spasowania w otworze oprawy. Podstawowymi zaletami łożysk igiełkowych cienkościennych są ich niewielkie rozmiary i możliwość ich zamontowania w miejscu, gdzie pierścień zewnętrzny jest wymagany.
 
Nasz sklep internetowy zawiera w swojej ofercie niezawodne łożyska igiełkowe cienkościenne. Punkty naszej sieci mieszczą się w Częstochowie, Kłobucku i Pajęcznie. Przyjedź osobiście i skorzystaj z porad naszych ekspertów bądź zamów towar online. Jesteśmy pewni, że pozytywnie zaskoczą cię nasze ceny i jakość obsługi.
 
Nierzadko zdarza się, że łożyska zamontowane przez producenta maszyny zużywają się szybciej, niż było to przewidziane. Rozwiązaniem może być zastosowanie modelu wyższej nośności. Ponadto kupowanie części zamiennych od producenta jest drogie i czasami na dostawę trzeba długo czekać. Dzięki naszemu szczegółowemu katalogowi dobranie właściwego zamiennika nie nastręcza trudności. Samodzielnie kupione łożyska oznaczają lepszy stosunek jakości do ceny.

Wyświetlanie 1 - 24 z 509 produktów

Łożyska igiełkowe cienkościenne

Dysponujemy szeroką ofertą łożysk i innych części wykorzystywanych w motoryzacji czy przemyśle, dlatego mamy szansę sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Stawiamy na jakość, wytrzymałość i solidność. Współpracujemy z producentami, dla których dbałość o detale jest równie istotna, jak wykorzystywanie najlepszej jakości materiałów, dlatego mamy pewność, że dostępne w naszej ofercie łożyska igiełkowe cienkościenne sprawdzą się w każdych warunkach, zapewniając satysfakcjonujący poziom eksploatacji przez wiele lat.

Cechy charakterystyczne łożysk igiełkowych cienkościennych

Łożyska igiełkowe cienkościenne wyróżniają się charakterystyczną budową. Wyposażone są w cienkie wałeczki zwane igiełkami, dostępne nie tylko z dodatkowym koszyczkiem dopasowanym do dużych obciążeń, ale i z pierścieniami, promieniowaniem tulejowym zamkniętym jednostronnie czy też ze zmniejszoną średnicą zewnętrzną. Oprócz specyficznej budowy, która warunkuje możliwości wykorzystania elementu w praktyce, zwracamy również uwagę na szerokie spektrum elementów uzupełniających. Tego typu łożyska występują w naszej ofercie pod postacią przelotową lub nieprzelotową. Pierwsze są otwarte z obu stron, natomiast drugie - jednostronnie zamknięte, co warunkuje ich montaż wyłącznie na końcu wału. Charakterystyczną cechą jest mała wysokość przekroju i adekwatnie duża zdolność do podejmowania wymagających obciążeń. Z pewnością stanowią bardzo atrakcyjne rozwiązanie pod kątem ekonomicznym. Stosowane są jako alternatywa dla kosztownych rozwiązań, wymagających zastosowania elementów o ograniczonej przestrzeni. Z powodzeniem służą do satysfakcjonującego przenoszenia określonego obciążenia z daną prędkością.

Zalety łożysk igiełkowych cienkościennych

Łożyska igiełkowe cienkościenne są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących łożyska o wysokim potencjale i odpowiednio kompaktowym rozmiarze. Wyróżnia je działanie na określonym poziomie prędkości i obciążeniu oraz mała konstrukcja o przekroju poprzecznym. W naszej ofercie mamy nie tylko gotowe łożyska, ale również szereg elementów uzupełniających, dzięki czemu proces użytkowania i zastosowania z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Proponujemy łożyska metryczne i calowe o szerokim spektrum możliwości. Dostępne w zróżnicowanych rozmiarach, uzupełnione o dodatkowe możliwości.

Zastosowanie łożysk igiełkowych cienkościennych

Łożyska igiełkowe cienkościenne z naszej oferty zostały wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Ich różnorodność gwarantuje wysoki potencjał w branży motoryzacyjnej i przemysłowej, dlatego to w tym obszarze są najczęściej stosowane. Nasi klienci wykorzystują łożyska w czasie budowy układów od automatycznej i ręcznej skrzyni biegów, po podzespoły układu napędu. Ponadto, znajdują zastosowanie w procesie produkcji wymagających pomp mechanicznych, wydajnych maszyn przemysłowych, w szybkich i precyzyjnie zaprojektowanych pojazdach sportowych, jak też w kolumnach kierownicy. Doskonale sprawdzają się w artykułach powszechnego użytku czy w akcesoriach motoryzacyjnych.

Informacja