Smary i oleje

Jest 340 produktów.

Oleje i smary – ROMBOR 

Oleje i smary to substancje, z których korzystanie jest koniecznością, gdy zależy nam na tym, aby łańcuchy rowerowe, łożyska i wiele innych części jak najdłużej mogły wydajnie służyć. Aplikowanie wymienionych substancji ma na celu przede wszystkim uchronić je przed konsekwencjami tarcia powstającego pomiędzy nimi a innymi elementami poszczególnych konstrukcji. Powodów przemawiających za ich stosowaniem jest jednak znacznie więcej, dlatego zachęcamy wszystkich do zainteresowania się ofertą naszej hurtowni.

Oleje do gwintowania i silikonowe – kiedy ich użyć? 

Jednym z najczęściej wybieranych przez naszych Klientów wyrobów konserwujących jest olej do gwintowania. Produkt ten swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim skuteczności w zabezpieczaniu gwintownika przed nadmiernym zużyciem. Na jego stosowaniu zyskuje również sam gwint narzędzia, stając się naciętym w większym stopniu. Używanie oleju do gwintowania ułatwia jednocześnie usunięcie spomiędzy skrawanych gwintów wszelkich zanieczyszczeń, szczególnie w postaci wiórów. Wielu Klientów hurtowni ROMBOR decyduje się sięgnąć także po oleje silikonowe z naszej oferty. Ich wysoka wytrzymałość, odporność chemiczna oraz szeroki zakres tolerowanej temperatury stanowią główne zalety tego rodzaju substancji, powszechnie stosowanych w przemyśle.

Wyświetlanie 1 - 24 z 340 produktów

Powody przemawiające za stosowaniem oleju maszynowego 

Oleje maszynowe składające się na asortyment naszej hurtowni stosowane są najczęściej w celu zabezpieczenia lekko oraz średnio obciążonych maszyn o charakterze przemysłowym. Aplikowanie ich na łożyska toczne, ślizgowe, prowadnice czy przekładnie sprawia, że pozostają odporne na korozję. Nabywając dowolny olej maszynowy spośród tych, których dystrybucję prowadzimy, zyskujesz więc pewność, że potraktowana nim część będzie w stanie zachować swoje najlepsze właściwości o wiele dłużej niż te, które nie są odpowiednio chronione przed szkodliwymi dla nich zjawiskami. W wyniku tego nie zachodzi konieczność nabywania nowego komponentu, a co za tym idzie – można zaoszczędzić pewną kwotę pieniędzy.

Zastosowanie oleju do obróbki metali 

W hurtowni ROMBOR znajdziesz m.in. łożyska liniowe, simmeringi czy sprzęgła. Nasza oferta nie byłaby pełna, gdyby nie znalazł się w niej także olej do obróbki metali – produkt szczególnie przydatny podczas dokonywania takich czynności, jak frezowanie kół zębatych, toczenie czy gwintowanie. Warto przy tym zaznaczyć, że substancja ta jest dostępna w naszej hurtowni w różnych odsłonach. Oleje do obróbki metali nie są bowiem jednakowe, gdyż poszczególne wyroby do nich zaliczane mają na celu np. schłodzić poddawaną jednej ze wspomnianych czynności część, inne z kolei przejawiają właściwości spłukujące. Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju oleju bądź smaru potrzebujesz, najpopularniejsze propozycje takich marek, jak BEKO, MOBIL czy POLIMAL możesz nabyć w naszej hurtowni.

Informacja