Łożyska igiełkowe

Jest 2152 produktów.
Wyświetlanie 1 - 24 z 2152 produktów

Jednym z najpopularniejszych elementów mechanicznych w urządzeniach, które wymagają ciągłej oraz nieprzerwanej pracy (przy wysokich prędkościach obrotowych) są łożyska igiełkowe. Części te oprócz efektownego działania, gwarantują bezpieczeństwo i stabilizację. Sklep Internetowy ROMBOR proponuje korzystne ceny tego typu łożysk wraz z solidną jakością wykonania.

Elementy te ponadto wykazują się dużą nośnością oraz sztywnością. Korzystając z nich warto pamiętać, że wykazują małą odporność w przypadku braku osiowości wału. Nie charakteryzują się parametrami, które pozwalają na przenoszenie obciążeń osiowych. Łożyska igiełkowe charakteryzują się dużą nośnością, przy niewielkim przekroju poprzecznym. Z tego powodu świetnie spełniają swoją rolę w warunkach ograniczonej przestrzeni. Wyróżniają się wieloma rodzajami odmian, np.: kombinowane z łożyskami kulkowymi, czy walcowymi. Należy pamiętać, iż elementy te wymagają ciasnego umiejscowienia w otworze oprawy. Są ponadto czasami stosowane bez pierścieni wewnętrznych. Jest to ściśle połączona część, poszczególne elementy jak: koszyk, igiełki oraz pierścień zewnętrzny tworzą jednolitą całość. Mogą występować w wersjach otwartych z obu stron (przelotowe) oraz zamkniętych z jednej strony (nieprzelotowe).

Sklep online Rombor w swojej ofercie, posiada ten rodzaj łożysk w korzystnym dla Klientów stosunku jakości, co do ceny. Ze względu na szeroki wybór tego typu produktów, istnieje możliwość prostego dopasowania ich, do odpowiedniej maszyny, w której będą pracować.