Łożyska baryłkowe

Jest 1437 produktów.

Łożyska to jedno z podstawowych elementów budowy różnych mechanizmów i maszyn, który umożliwia ruch obrotowy. Ze względu na potrzebę przenoszenia bardzo dużych obciążeń z możliwością wychylenia się, zostały stworzone łożyska baryłkowe. Dzięki swojej budowie z powodzeniem można znajdują zastosowanie w walcowniach i przekładniach. Używa się ich w wielkogabarytowych maszynach - szczególnie w przemyśle ciężkim i maszynowym.

Łożyska baryłkowe składają się z pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz z umieszczonych między nimi elementów tocznych. Elementy te mają kształt brył obrotowych ułożonych w dwóch lub w jednym rzędzie. Taka budowa charakteryzuje się dość dużą masą ale i stabilnością łożyska. Ponadto łożyska tego typu są samonastawne, mogą przenosić duże obciążenia (promieniowe i osiowe) oraz posiadają niskie tarcie. Konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a całość wyróżnia się wyjątkową trwałością oraz długim czasem eksploatacji.

Wszystkie łożyska, oferowane przez nasz sklep internetowy, wyróżniają się wymienionymi wyżej cechami. Gwarantują to wysokiej jakości materiały, które zostały użyte podczas produkcji. Jednocześnie zadbaliśmy o konkurencyjne ceny wszystkich oferowanych produktów. W ofercie naszego sklepu online znajdują się łożyska baryłkowe dwurzędowe, jednorzędowe oraz nietypowe. Każdy rodzaj jest dostępny w różnorodnych wymiarach, dzięki czemu z pewnością znajdą Państwo elementy zgodne z zapotrzebowaniem. Zapewniamy, że u nas wysoka jakość i atrakcyjne ceny doskonale idą ze sobą w parze.

Wyświetlanie 1 - 24 z 1437 produktów

Łożyska baryłkowe

Dbamy o to, aby nasi klienci mieli kompleksowy dostęp do różnorodnych elementów przydatnych w procesie eksploatacji, niezależnie od zastosowania. Działamy na rynku od lat, oferując zarówno profesjonalizm, jak i szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb czy preferencji. Współpracujemy wyłącznie ze znanymi i cenionymi producentami, dystrybuując między innymi łożyska baryłkowe cieszące się niesłabnącą popularnością w branży motoryzacyjnej czy przemysłowej, z powodzeniem łącząc wydajność, wytrzymałość i atrakcyjną cenę. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że prezentowane parametry techniczne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jednorzędowe łożyska baryłkowe

Łożyska baryłkowe dostępne są w dwóch wariantach, jako jednorzędowe i dwurzędowe. Mimo podobnego zastosowania, maja odmienne właściwości z uwagi na konstrukcję i projekt geometryczny. Jednorzędowe charakteryzują się jednym rzędem baryłek oraz kulistą bieżnią zlokalizowaną na pierścieniu zewnętrznym. Konstrukcja ta umożliwia wychylenia kątowe wału w stosunku do oprawy, co jest istotną właściwością z punktu widzenia finalnego zastosowania łożyska. Zostały zaprojektowane z otworem walcowym oraz specjalnym otworem stożkowym w dwóch seriach wymiarowych. Z powodzeniem mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie występuje obciążenie promieniowe praz udarowe. W przypadku obciążeń osiowych, należy zwrócić uwagę na nieznaczną zdolność przenoszenia, co może skutkować niewłaściwym dopasowaniem.

Łożyska baryłkowe dwurzędowe

Drugą klasyfikacją w obrębie rodzaju łożysk baryłkowych są dwurzędowe. Cechą charakterystyczną ich budowy są dwa rzędy baryłek. Konstrukcja składa się również z kulistej bieżni na pierścieniu zewnętrznym oraz dwóch dodatkowych bieżni na pierścieniu wewnętrznym. Usytuowanie skośne zapewnia swobodną możliwość wychyleń kątowych wału. Warto również pamiętać, że łożyska te oprócz obciążeń promieniowych, mają możliwość przenoszenia obciążenia osiowego, działając w obu kierunkach. Prezentowane łożyska dwurzędowe produkowane są zarówno z otworem stożkowym, jak i walcowym, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w procesie produkcji maszyn wibracyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje rozróżnienie łożyska na te, które posiadają pierścień wewnętrzny i zewnętrzny, jak i te, wyposażone w koszyk. Specyficzna konstrukcja warunkuje możliwość zastosowania elementów w sytuacjach, w których konieczne jest wykorzystanie łożysk o odpowiednich parametrach technicznych, dopasowanych pod względem rozmiaru i innych właściwości.

Zalety łożysk baryłkowych

Łożyska baryłkowe mają wiele istotnych cech charakterystycznych, dzięki którym proces eksploatacji jest niezwykle satysfakcjonujący i zgodny z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Poddawane specjalnej obróbce, doskonale radzą sobie w skrajnych temperaturach, gwarantując ponadprzeciętną odporność i wytrzymałość nawet przez lata wymagającego użytkowania. Jesteśmy przekonani, że dostępne w naszej ofercie rozwiązania spotkają się z aprobatą specjalistów niezależnie do branży.