Łożyska baryłkowe wzdłużne

W tej kategorii nie ma produktów.

Budowa maszyn wymaga zastosowania odpowiednich elementów. Szczególnie w miejscach, gdzie występują bardzo duże obciążenia. Jeśli wykonywana tam praca występuje przy jednoczesnych dużych prędkościach obrotowych, wykorzystane elementy muszą sprawdzić się w tych trudnych warunkach. W takich miejscach najlepiej jest zastosować łożyska baryłkowe wzdłużne. Sprawdzają się w takim środowisku ze względu na swoją budowę.

Łożyska baryłkowe wzdłużne wyróżniają się specjalnym pierścieniem oraz asymetrycznymi elementami tocznymi. Baryłki o niesymetrycznym kształcie są umieszczone w łożysku pod pewnym kątem, węższą częścią skierowane do środka. Takie ułożenie pozwala znosić nie tylko obciążenia wzdłużne, ale również poprzeczne. Warto jednak wziąć pod uwagę, że obciążenie poprzeczne nie może wynosić więcej niż 55 procent obciążenia wzdłużnego równocześnie oddziałującego. Kolejną zaletą łożysk jest łatwość montażu - pierścienie można rozdzielić, żeby osobno je zamontować na końcach węzła. Charakterystyczna budowa koszyka posiada odpowiednio zaprojektowane bieżnie dopasowane do elementów tocznych. To pozwala na pracę z wysokimi prędkościami. Ponadto łożysko znosi niewielkie odchylenia od pionu podczas pracy.

Oferowane przez nasz sklep internetowy łożyska są wyjątkowo wytrzymałe, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Online jest dostępnych wiele różnych modeli. Wszystko po to, żeby mogli Państwo z łatwością znaleźć potrzebne elementy. Nasza hurtownia to nie tylko bogaty asortyment. To również atrakcyjne ceny, które pozwalają z łatwością zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne narzędzia.