Informacja

Producenci

Łożyska ślizgowe przegubowe

Łożyska ślizgowe to elementy wyposażenia wielu rodzajów urządzeń, maszyn oraz konstrukcji, umożliwiające i ułatwiające przenoszenie dużych obciążeń na powierzchniach ślizgowych. Są niezastąpione podczas pracy urządzeń wykonujących szybkie ruchy oscylacyjne, zarówno obwodowe, jak i wychylające, znajdują również zastosowanie przy zmiennych obciążeniach oraz przy przenoszeniu ciężarów. Łożyska ślizgowe przegubowe skutecznie wygłuszają drgania oraz pozwalają zminimalizować wycieranie powierzchni ślizgowych współpracujących ze sobą.


Nasz sklep internetowy oferuje wysokiej jakości łożyska ślizgowe przegubowe, które spełniają najwyższe normy i wymagania. Zostały wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów, cechujących się odpowiednią trwałością i wytrzymałością. Powierzchnie łożysk ślizgowych są poddawane specjalnej obróbce wykończeniowej, tak, aby opory tarcia były jak najmniejsze i nie powodowały zatarć oraz szybkiego ścierania się elementów, w których znajdują one zastosowanie. Dzięki nim maszyny i urządzenia w nie wyposażone pracują cicho, niezawodnie, a jednocześnie ich żywotność znacznie się wydłuża.
Znajdujące się w naszym sklepie online łożyska ślizgowe przegubowe mają wyjątkowo korzystne i atrakcyjne ceny. Znajdują one szerokie zastosowanie w urządzeniach technicznych i maszynach wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłowych. Wysoka ich jakość i zachęcające do zakupu ceny sprawiają, że łożyska ślizgowe oferowane w naszym asortymencie cieszą się popularnością i mają pochlebne opinie klientów.

Łożyska ślizgowe przegubowe  Jest 826 produktów.

Podkategorie

 • Łożyska ślizgowe...

  Ł. ślizgowe przegubowe

 • Łożyska ślizgowe oczkowe

  Nasza hurtownia oferuje Państwu łożyska ślizgowe oczkowe w wielu wymiarach i modelach. Ceny, które proponujemy są konkurencyjne i z pewnością spotkają się z Państwa aprobatą. Nasz sklep internetowy prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową na terenie całego kraju. Sprzedaż online pozwala na złożenie zamówienia o każdej porze dnia i nocy.
   
  Łożyska ślizgowe oczkowe to produkty pozbawione ruchomych elementów. Element obrotowy znajduje się w panewce ze swobodnym pasowaniem. Łożyska ślizgają się w wyniku pracy czopa wału, stąd też wzięła się jego szczegółowa nazwa. Najczęściej wykorzystywane są w konstrukcjach o niewielkich wymiarach o znikomym obciążeniu. Zastosowanie łożysk tego rodzaju w urządzeniach, w których wymaga się wygłuszanie ewentualnych drgań wału. Okazują się bardzo przydatne również w celu przenoszenia większych ciężarów. Niektórzy użytkownicy stosują łożyska ślizgowe w sytuacjach, gdy dokładny montaż jest trudny do wykonania lub obserwuje się dużą prędkość obrotową.
   
  Ponieważ łożyska ulegają tarciu, konieczne jest stosowanie do nich smarów. Oczywiście nie mogą być one dobierane przypadkowo, lecz w sposób przemyślany. Mają one za zadanie skutecznie niwelować tarcie między powierzchniami znajdującymi się obok. Dlatego najbardziej odpowiednimi smarami są te plastyczne powstającymi na bazie mydła i kwasów tłuszczowych. Są one odporne na szybkie zużywanie, zatarcia i powstawanie zarysowań.
  Łożyska ślizgowe dzielą się na hydrostatyczne, hydrodynamiczne, olejowe, suche i powietrzne.