Łożyska samonastawne

Informacja

Producenci

Łożyska samonastawne

W wielu sytuacjach należy stosować odpowiednie i specjalistyczne łożyska o rożnych odmianach konstrukcyjnych. Takim przykładem są łożyska samonastawne. Prościej tłumacząc są to łożyska poprzeczne i kulkowe jednorzędowe, różnią się jednak zmodyfikowanym pierścieniem zewnętrznym. Stosuje się je najczęściej jako łożyska ustalające. Swoje funkcje efektownie spełniają podczas łożyskowania krótszych wałów i tworząc wydłużenia cieplne. Zazwyczaj są wyposażone w uszczelnienia, które znajdują się obustronnie w łożysku. Z tego powodu spełniają rolę zabezpieczenia oraz jest to dodatkowy sposób uszczelnienia. Sklep internetowy ROMBOR oferuje ten typ łożysk swoim klientom z szerokim wyborem produktów, dodając do tego korzystne ceny i dobrą jakość wykonania.

Łożyska samonastawne ze względu na swoją budowę są w stanie przenosić obciążenia osiowe, mieszane oraz promieniowe. Ich mocowanie na czopie wału jest możliwe przy pomocy wkrętów dociskowych, tulei wciąganych i pierścieniom mimośrodowym. Ten typ łożysk cechuje się przede wszystkim bieżnią o kształcie kuli, która znajduje się w pierścieniu zewnętrznym. Różnorodność tych produktów jest podyktowana różnymi wymiarami, budową łożysk oraz wieloma sposobami wykonywania montażu. Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej lub pokryciu galwanicznym cynkiem są odporne na korozję.

Ze względu na ogromny wybór wymiarów łożysk samonastawnych w naszym sklepie online oraz proponując wysoce przystępne ceny dla naszych Klientów, zakupy są gwarancją udanego zakupu, jak i posiadania świadomości dobrze wydanych pieniędzy.

Łożyska samonastawne Jest 647 produktów.

Podkategorie

 • Łożyska samonastawne

  Łożyska samonastawne znajdują zastosowanie przede wszystkim w procesie prostego łożyskowania. Zazwyczaj są to łożyska kulkowe jednorzędowe poprzeczne. To, co charakteryzuje ten produkt to zmodyfikowany pierścień zewnętrzny. Wykorzystuje się je do łożyskowania krótkich wałów. Znajdują także zastosowanie w przypadku,  w którym element może ulegać wydłużeniu pod wpływem ciepła. Łożyska te są bardzo chętnie wykorzystywane przez wiele firm z branży mechanicznej. Ich ogromną przydatność doceniło bardzo wiele klientów, którzy często dokonują ponownego zakupu tego produktu. Konkurencyjne ceny i wygodny zakup online sprawiają, że nasza oferta jest prawdziwą gratką.
   
  Nasze łożyska samonastawne charakteryzują się najwyższą wytrzymałością oraz wyjątkową precyzją wykonania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i nowoczesnej technologii wyrobu, udało nam się uzyskać produkt o bardzo dobrych właściwościach. Jest odporny na otarcia, co jest niezwykle ważne we wszystkich układach mechanicznych.  Ponadto wykazuje on bardzo dobą odporność na korozję oraz działanie odczynników chemicznych. Dzięki temu znajduje on wszechstronne zastosowanie.
   
  Nasz sklep internetowy oferuje łożyska samonastawne przeróżnego rodzaju. Zapoznaj się dokładnie z poniższą ofertą, porównaj parametry oraz wymiary i wybierz produkty idealne dla siebie. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi specjaliści naprowadzą Cię na właściwy wybór. Ceny naszych produktów są niezwykle atrakcyjne. Zaufaj nam i ciesz się z możliwości, które daje Ci nasza oferta.