Łożyska samonastawne

Jest 676 produktów.

W wielu sytuacjach należy stosować odpowiednie i specjalistyczne łożyska o rożnych odmianach konstrukcyjnych. Takim przykładem są łożyska samonastawne. Prościej tłumacząc są to łożyska poprzeczne i kulkowe jednorzędowe, różnią się jednak zmodyfikowanym pierścieniem zewnętrznym. Stosuje się je najczęściej jako łożyska ustalające. Swoje funkcje efektownie spełniają podczas łożyskowania krótszych wałów i tworząc wydłużenia cieplne. Zazwyczaj są wyposażone w uszczelnienia, które znajdują się obustronnie w łożysku. Z tego powodu spełniają rolę zabezpieczenia oraz jest to dodatkowy sposób uszczelnienia. Sklep internetowy ROMBOR oferuje ten typ łożysk swoim klientom z szerokim wyborem produktów, dodając do tego korzystne ceny i dobrą jakość wykonania.

Łożyska samonastawne ze względu na swoją budowę są w stanie przenosić obciążenia osiowe, mieszane oraz promieniowe. Ich mocowanie na czopie wału jest możliwe przy pomocy wkrętów dociskowych, tulei wciąganych i pierścieniom mimośrodowym. Ten typ łożysk cechuje się przede wszystkim bieżnią o kształcie kuli, która znajduje się w pierścieniu zewnętrznym. Różnorodność tych produktów jest podyktowana różnymi wymiarami, budową łożysk oraz wieloma sposobami wykonywania montażu. Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej lub pokryciu galwanicznym cynkiem są odporne na korozję.

Ze względu na ogromny wybór wymiarów łożysk samonastawnych w naszym sklepie online oraz proponując wysoce przystępne ceny dla naszych Klientów, zakupy są gwarancją udanego zakupu, jak i posiadania świadomości dobrze wydanych pieniędzy.

Wyświetlanie 1 - 24 z 676 produktów