Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe

Jest 552 produktów.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe charakteryzują się mniejszym wymogiem co do przestrzeni osiowej oraz są odpowiednie do zastosowań, w których dwa jednorzędowe łożyska kulkowe skośne w układzie O zajmują zbyt dużo miejsca w kierunku osiowym. Mogą przenosić obciążenia promieniowe i osiowe w obu kierunkach. Zajmujemy się sprzedażą łożysk kulkowych renomowanych firm: NTN-SNR, ZVL, FERSA, FAG, SKF, VBF, ZKL. W naszej ofercie można otrzymać łożyska kulkowe skośne dwurzędowe w seriach wymiarowych: 32, 33, (52, 53). Proponujemy bardzo korzystne ceny, dlatego warto zdecydować się na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Wyświetlanie 1 - 24 z 552 produktów

Łożyska kulkowe skośne - poznaj szczegóły

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe oferują podobne zalety jak łożyska stożkowe, inaczej zwane tocznymi, ale pozwalają na wyższe prędkości i zapewniają lepszą wydajność przy bardziej płynnej pracy. Są również używane jako projekt jednorzędowy, zazwyczaj sparowane ze sobą lub instalowane indywidualnie jako projekt dwurzędowy. Wewnętrzna struktura łożysk dwurzędowych odpowiada dwóm łożyskom jednorzędowym w układzie O, ale oszczędza na tej szerokości. Jako wersja zamknięta, rozpoznawalna po przyrostku 2RS, nie wymaga konserwacji i dlatego umożliwia bardzo ekonomiczne konstrukcje. Nadają się one szczególnie do zastosowań, w których występują duże siły promieniowe. Dodatkowo muszą być obecne siły osiowe po obu stronach, a jednocześnie konieczne jest sztywne prowadzenie osiowe.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe - zastosowanie

Łożyska kulkowe skośne są zatem korzystnie stosowane na przykład w maszynach rolniczych, pompach i sprężarkach, ale także w dziedzinie technologii pakowania i transportu lub też w windach. Dla różnych zastosowań dwurzędowe łożyska kulkowe skośne dostępne są, oprócz wspomnianej już wersji uszczelnionej, jako otwarta wersja podstawowa (bez przyrostka) i z podkładkami uszczelniającymi (przyrostek ZZ).

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe - budowa

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe to zespoły z solidnymi pierścieniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, obudowami kulowymi oraz gniazdowymi z koszykami z poliamidu, mosiądzu lub blachy stalowej. W swojej konstrukcji są podobne do sprzężonych jednorzędowych łożysk kulkowych skośnych w układzie O, ale są nieco węższe. Różnią się wielkością kąta nacisku i konstrukcją pierścieni łożyskowych. Łożyska są otwarte oraz uszczelnione. Ich kątowa regulacja jest bardzo niska. Ze względów produkcyjnych otwarte łożyska na pierścieniu zewnętrznym i wewnętrznym mogą mieć wgłębienia do uszczelniania lub zakrywania dysków. Łożyska uszczelnione są bezobsługowe, dzięki czemu umożliwiają bardzo ekonomiczne przechowywanie. Ze względu na geometrię bieżni i dwa rzędy kulek łożyska pochłaniają siły zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym.