Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe

Jest 571 produktów.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe charakteryzują się mniejszym wymogiem co do przestrzeni osiowej oraz są odpowiednie do zastosowań, w których dwa jednorzędowe łożyska kulkowe skośne w układzie O zajmują zbyt dużo miejsca w kierunku osiowym. Mogą przenosić obciążenia promieniowe i osiowe w obu kierunkach. Zajmujemy się sprzedażą łożysk kulkowych renomowanych firm: NTN-SNR, ZVL, FERSA, FAG, SKF, VBF, ZKL. W naszej ofercie można otrzymać łożyska kulkowe skośne dwurzędowe w seriach wymiarowych: 32, 33, (52, 53). Proponujemy bardzo korzystne ceny, dlatego warto zdecydować się na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Wyświetlanie 1 - 24 z 571 produktów

Łożyska kulkowe skośne - poznaj szczegóły

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe oferują podobne zalety jak łożyska stożkowe, inaczej zwane tocznymi, ale pozwalają na wyższe prędkości i zapewniają lepszą wydajność przy bardziej płynnej pracy. Są również używane jako projekt jednorzędowy, zazwyczaj sparowane ze sobą lub instalowane indywidualnie jako projekt dwurzędowy. Wewnętrzna struktura łożysk dwurzędowych odpowiada dwóm łożyskom jednorzędowym w układzie O, ale oszczędza na tej szerokości. Jako wersja zamknięta, rozpoznawalna po przyrostku 2RS, nie wymaga konserwacji i dlatego umożliwia bardzo ekonomiczne konstrukcje. Nadają się one szczególnie do zastosowań, w których występują duże siły promieniowe. Dodatkowo muszą być obecne siły osiowe po obu stronach, a jednocześnie konieczne jest sztywne prowadzenie osiowe.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe - zastosowanie

Łożyska kulkowe skośne są zatem korzystnie stosowane na przykład w maszynach rolniczych, pompach i sprężarkach, ale także w dziedzinie technologii pakowania i transportu lub też w windach. Dla różnych zastosowań dwurzędowe łożyska kulkowe skośne dostępne są, oprócz wspomnianej już wersji uszczelnionej, jako otwarta wersja podstawowa (bez przyrostka) i z podkładkami uszczelniającymi (przyrostek ZZ).

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe - budowa

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe to zespoły z solidnymi pierścieniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, obudowami kulowymi oraz gniazdowymi z koszykami z poliamidu, mosiądzu lub blachy stalowej. W swojej konstrukcji są podobne do sprzężonych jednorzędowych łożysk kulkowych skośnych w układzie O, ale są nieco węższe. Różnią się wielkością kąta nacisku i konstrukcją pierścieni łożyskowych. Łożyska są otwarte oraz uszczelnione. Ich kątowa regulacja jest bardzo niska. Ze względów produkcyjnych otwarte łożyska na pierścieniu zewnętrznym i wewnętrznym mogą mieć wgłębienia do uszczelniania lub zakrywania dysków. Łożyska uszczelnione są bezobsługowe, dzięki czemu umożliwiają bardzo ekonomiczne przechowywanie. Ze względu na geometrię bieżni i dwa rzędy kulek łożyska pochłaniają siły zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym.

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe – z czego wynika ich popularność?

Składające się na asortyment naszego sklepu łożyska kulkowe skośne dwurzędowe pochodzą z fabryk takich producentów, jak ACCOR, EUROLL czy FŁT-IMPEX, a zatem firm, których wyroby od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to więc najlepsze potwierdzenie ich jakości, stanowiące w połączeniu z atrakcyjną ceną jeden z głównych czynników wpływających na ciągłe zapotrzebowanie na tego rodzaju wyroby. Łożyska skośne kulkowe, które dystrybuujemy, powstają z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że są w stanie przez długi czas zachować swoje najlepsze właściwości i usprawniać działanie wyposażonych w nie mechanizmów. Poza tym poszczególne łożyska skośne wyposażone zostały w uszczelnienie dwustronne w postaci stalowej blaszki lub kauczukowe, jeszcze korzystniej wpływając na ich odporność na uszkodzenia.

Stosowane głównie w maszynach budowlanych łożyska skośne

Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe najczęściej stosuje się w maszynach budowlanych, ale korzystają z nich również konstruktorzy w innych przypadkach. Są one proste w montażu i odporne na wysokie temperatury, a ich niski poziom tarcia sprawia, że nie generują dużego hałasu. Prawidłowo i regularnie konserwowane łożyska skośne kulkowe mogą prawidłowo pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Gdyby jednak wystąpiła konieczność dokonania ich wymiany, zapraszamy do naszego sklepu, gwarantując, że łożyska skośne, podobnie jak inne łożyska kulkowe, można nabyć u nas zawsze w dużej ilości.

Informacja