Simmeringi jednowargowe

Jest 1778 produktów.

Wszystkim miłośnikom motoryzacji znane jest takie pojęcie jak simmeringi jednowargowe.  Jest to gumowy pierścień, który został usztywniony specjalną wkładką z metalu. Niekiedy także jest obudowany dodatkową pokrywą ze sztywnej blachy. Świetnie się sprawdza w przypadku elementów obracających się, które pracują na przykład w oleju, smarze lub innym wodnym środowisku.  Słowo pochodzi od Waltera Simmera, który w 1929 zastosował innowacyjne uszczelnienie w swojej maszynie przeznaczonej do garbowania skóry. Zamiast łojowego sznura, który był ówcześnie często używany, zastosował skórzany pasek. W ten sposób stworzył swoistą wargę, która pomogła mu osiągnąć większą obrotową prędkość wału. Nie bez znaczenia był także fakt wydłużenie trwałości całej uszczelki. Dziś simmeringi jednowargowe są jednym z najpopularniejszych uszczelnień wałów, które się obracają. Oczywiście przez tyle lat szczegóły całego urządzenia uległy modyfikacji, aby jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie, czyli udaremnić możliwość przesiąkania oleju z przeciwległych stron wału.  Warto wiedzieć, że simmeringi jednowargowe świetnie się sprawdzają w sytuacjach, gdy projektant urządzenia użył także inne elementy, aby wargi simmeringa były chronione przed wywinięciem.
Nasz sklep internetowy proponuje simmeringi najlepszej jakości. Konkurencyjne ceny oraz znakomity wybór online to nie wszystko, co możemy ci zaoferować. Nasi pracownicy zawsze służą poradą. Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj się na najlepszy sprzęt oraz najlepsze ceny!

Wyświetlanie 1 - 24 z 1778 produktów

Dostępne w sklepie Rombor simmeringi jednowargowe charakteryzuje bardzo wysoki stopnień rozciągliwości, dzięki czemu mogą być w łatwy sposób zamontowane na danym elemencie wykonującym ruch obrotowy, dostosowując się do niego kształtem. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zastosowanie w procesie produkcji proponowanych wyrobów odpowiednio wysokiej klasy materiałów. Dystrybuowane przez nas simmeringi jednowargowe powstały z różnych odmian kauczuku (m.in. akrylowego, nitrylowego oraz silikonowego), a także teflonu oraz poliuretanu.

Uszczelnienia wyjątkowo odporne na uszkodzenia

Simmeringi jednowargowe firmy Corteco, Ina, Simrit świetnie sprawdzają się w roli uszczelki, pozostając jednocześnie wysoce odpornymi na uszkodzenia, powodowane m.in. występowaniem wysokich temperatur. Niektóre z proponowanych przez nas modeli są zdolne zachować swoje właściwości uszczelniające nawet w mechanizmach, w których wnętrzu temperatura sięga ok. 230 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego, że sięgają po nie szczególnie wymagający klienci, poszukujący wyrobów zdolnych radzić sobie w najtrudniejszych warunkach.

Artykuły możliwe do natychmiastowego wykorzystania

Korzystając z oferty sklepu Rombor, można przekonać się o znacznym stopniu jej różnorodności, co potwierdza fakt, iż znajdują się w niej simmeringi jednowargowe o niejednolitych wymiarach, a także kierunku działania (bezkierunkowe, dwukierunkowe, lewoskrętne oraz prawoskrętne). Bez problemu więc jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania wszystkich osób, potrzebujących uszczelek możliwych do zastosowania ich w określonym mechanizmie praktycznie od razu po ich nabyciu. Cecha ta dotyczy wszystkich opisywanych w tym miejscu simmeringów jednowargowych, sprawdzających się świetnie jako artykuły chroniące elementy konstrukcyjne mające styczność ze smarem, olejem i innymi szkodliwymi substancjami. Zachęcamy więc wszystkich do skorzystania z naszej oferty.

Informacja